Freimanis atzīmējas ar “double-double” Polijas čempionāta mačā

20/01/2021 23:59
Rolands Freimanis

Polija

Latvijas basketbolists Rolands Freimanis trešdien guva 21 punktu un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, Jānis Bērziņš pievienoja divus punktus, un viņu pārstāvētā Zelonas Guras “Stelmet Enea” komanda svinēja pārliecinošu uzvaru Polijas čempionāta spēlē savā laukumā. “Stelmet Enea” mājās ar rezultātu 104:76 (24:24, 22:13, 26:10, 32:29) pārspēja Bidgoščas “Astoria” komandu.

Freimanis spēlēja 23 minūtes un 30 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no pieciem divpunktu un piecus no desmit trīspunktu metieniem, kļūdams par mača rezultatīvāko dalībnieku. Viņa kontā arī desmit atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēlēs un pa trim piezīmēm un izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem pretiniekam, kā arī lietderības koeficients 26.

Bērziņš laukumā pavadītajās desmit minūtēs un 48 sekundēs realizēja vienu no trim divpunktu metieniem, kā arī garām grozam raidīja četrus “trejačus” un divus soda metienus. Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, pieļāva divas kļūdas, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un iekrāja efektivitātes koeficientu mīnus pieci.

Pretiniekiem 16 punktus guva un astoņas reizes rezultatīvi piespēlēja Korijs Senderss. Zelonas Guras komanda ar 20 uzvarām 22 spēlē turnīra tabulā ieņem pirmo vietu, Mārtiņa Laksas pārstāvētā Ļubļinas “Start” ar 14 panākumiem 20 mačos ir piektā, bet Roberta Stumbra pārstāvētais Radomas “HydroTruck” klubs ar sešām uzvarām 22 cīņās ir priekšpēdējais starp 16 vienībām.

FIBA Čempionu līga

Latvijas basketbolists Toms Leimanis trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas turnīra spēlē guva divus punktus, taču viņa pārstāvētā Minskas “Tsmoki” piedzīvoja zaudējumu savā laukumā un nākamajā sacensību kārtā neiekļuva. Edmunda Valeiko trenētā “Tsmoki” C apakšgrupas sestajā spēlē mājās ar 90:95 (16:20, 17:20, 22:27, 35:28) piekāpās Atēnu AEK, paliekot pēdējā vietā grupā.

Leimanis laukumā pavadīja 16 minūtes un 21 sekundi, kuru laikā viņš grozā raidīja abus soda metienus, bet garām grozam lidoja visi seši divpunktu metieni. Viņa kontā arī divas atlēkušās bumbas, kļūda un trīs personiskās piezīmes, kā arī efektivitātes koeficients mīnus trīs.  Cits “Tsmoki” spēlētājs Klāvs Čavars šai spēlei nebija pieteikts.

Rezultatīvākais Minskas komandā ar 19 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Dereks Kuks juniors, kamēr Grieķijas klubā 32 punkti Kītam Lengfordam. C grupā ar četrām uzvarām sešās spēlēs uzvarēja Holonas “Hapoel”, bet otro vietu ieņēma Atēnu AEK. Ar bilanci 2-4 trešā bija “Cholet”, kamēr Minskas komanda noslēdza turnīra tabulu.

Jaunajā sezonā vietu pamatturnīrā ieguva visas komandas, kas aizvadītajā sezonā vēl turpināja cīņu par trofeju. Kopumā vietu nākamās sezonas pamatturnīrā ieguva 28 klubi, tostarp arī “VEF Rīga”. Vēl četri klubi tika noskaidroti kvalifikācijas sacensībās. Klubi katrā grupā aizvadīs sešas spēles (trīs spēles – mājās, trīs – izbraukumā), katras grupas divām labākajām komandām kvalificējoties astotdaļfinālam. No oktobra līdz janvārim tiks aizvadītas divpadsmit spēļu dienas, vienas grupas komandām spēles paredzot ik pēc divām nedēļām. Pirmās spēles notika no 20. līdz 21.oktobrim.

ULEB Eirokauss

Artūrs Žagars Spānijas basketbola komandas Badalonas “Joventut” labā trešdien ULEB Eirokausa otrās kārtas otrajā spēlē guva trīs punktus, palīdzot klubam izcīnīt otro uzvaru. “Joventut” mājās E grupas spēlē ar 95:90 (20:30, 27:17, 26:19, 22:24) uzvarēja “Nanterre 92” no Francijas.

Žagars laukumā pavadīja deviņas minūtes un 57 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem, kā arī vienīgo soda metienu. Vēl viņa kontā viena kļūda, viena personiskā piezīme, divas izprovocētas piezīmes pretiniekiem un lietderības koeficients divi.

17 punkti un sešas atlēkušās bumbas uzvarētāju rindās slovākam Vladimiram Brodzianskim, bet viesiem 26 punkti Taileram Stounam. Pēc divām spēļu kārtām E grupā pa divām uzvarām iekrājušas “Joventut” un “Monaco” komandas, kamēr bez panākumiem ir Malagas “Unicaja” un “Nanterre 92” no Francijas.

ULEB Eirokausā 24 komandas bija sadalītas četrās apakšgrupās, bet otro posmu sasniedza katras grupas četras labākās vienības, kamēr tālāk ceturtdaļfinālā iekļūs katras “Top16” kārtas apakšgrupas divas labākās komandas. Izslēgšanas turnīrā ceturtdaļfināli, pusfināli un fināls notiks sērijās līdz divām uzvarām. Iepriekšējā sezonā turnīrs tika pārtraukts pirms ceturtdaļfināla izspēles un čempioni netika noskaidroti.