Gagarina kausa fināliste treniņnometnes pirmajā dienā negaidīti šķiras no galvenā trenera

14/07/2021 17:44

Starpsezonas lielākais pārsteigums Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) noticis Maskavas CSKA vienībā, kura treniņnometnes pirmajā dienā paziņojusi par līguma laušanu ar komandas galveno treneri Igoru Ņikitinu.

Speciālists Maskavas vienībā strādāja kopš 2014. gada, savukārt 2017. gadā viņu iecēla par galveno treneri. Viņa vadībā komanda trīs reizes spēlēja Gagarina kausa finālā, 2019. gadā izcīnot KHL galveno trofeju. Par vienīgo izņēmumu kļuva 2019./2020. gada sezona, kura Covid-19 izplatības dēļ tika pārtraukta jau pēc pirmās kārtas.

Arī aizvadītajā sezonā CSKA spēlēja finālā, kurā ar 2-4 atzina Boba Hārtlija trenētās Omskas “Avangard” pārākumu. Zīmīgi, ka savu pirmo Gagarina kausu CSKA izcīnīja tieši pret “Avangard” Hārtlija pirmajā gadā līgā, toreiz neatstājot pretiniekiem nekādu izredžu un visu atrisinot četros mačos.

Īpaši pārsteidz, ka Ņikitinu pie CSKA stūres nomainīja Krievijas hokeja leģenda Sergejs Fjodorovs, kurš nevienu dienu nav strādājis par galveno treneri nedz KHL, nedz arī zemākā līmenī. No 2012. līdz 2017. gadam viņš bija kluba ģenerālmenedžeris. Pēdējos gados Fjodorovam bija amats CSKA Uzraudzības padomē.

“Mums nav nekāda konflikta ar Ņikitinu. Šodien norisinājās uzraudzības padomes sēde, kurā tika apspriesta 2020./2021. gada sezona. Tajā tika pieņemts lēmums par galvenā trenera nozīmēšanu. Galvenais iemesls ir sezonas rezultāts. CSKA uzdevums vienmēr ir pirmā vieta, komanda to neizdarīja,” sarunā ar “R-Sport” teica CSKA prezidents Igors Jesmantovičs.

Neoficiālā informācija liecina, ka Ņikitins saņēmis piedāvājumu kļūt par palīgu Sanktpēterburgas SKA un arī Krievijas hokeja izlasē. Pēdējo gadu tendence kaimiņvalsts hokejā ir tāda, ka izlasē strādā tikai SKA pārstāvji, savukārt daudziem hokejistiem pārrunās kopā ar vietu Sanktpēterburgas klubā tiek piedāvāta arī vieta valstsvienībā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Stēlnieks un Gregs Popovičs
16/09/2021 20:42

Strēlnieks skaidro, kādēļ 2018. gadā atteicās no “Spurs” piedāvājuma

Lietuvas basketbola granda Kauņas “Žalgiris” basketbolists Jānis Strēlnieks atklājis iemeslus, kādēļ 2018. gada izskaņā, kad viņš pārstāvēja Pirejas “Olympiacos” vienību, atteicās no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” piedāvājuma….