Gailītis: Nevajag standartizēti domāt un izlasē norakstīt džekus, kas nav ar pieredzi

18/05/2023 21:59
Nokopēts
Jānis Gailītis

Latvijas čempionvienības “VEF Rīga” galvenais treneris un Latvijas basketbola izlases trenera asistents Jānis Gailītis sarunā ar Valdi Valteru “William Hill TV” kanālā atskatījās uz aizvadīto sezonu klubā, kā raudzījās Pasaules kausa virzienā.

“Bija grūtāk,” aizvadīto sezonu, kurā “VEF Rīga” izcīnīja savu desmito LBL titulu, vērtēja Gailītis. “Viegli ir tad, kad tu savāc sastāvu, viss aiziet, tā arī iepriekš ir bijis, bet grūtāk ir tad, kad neiet un kaut kas ir jāmaina. Šī sezona bija tāda, kurā mēs diezgan daudz ko mainījām, bet prieks ir par to, kā tā beidzās, kā noreaģēja spēlētāji. Kopumā mani tas ļoti iepriecināja.”

Jau zināms, ka Latvijas izlasei Pasaules kausā nepalīdzēs nedz Rihards Lomažs, nedz Jānis Strēlnieks. Gailītis to kā problēmu nesaskata. “Ir komandas, kas spēlē bez izteiktiem saspēles vadītājiem. Ir jābūt gataviem visādiem scenārijiem, taču beigās kāds mīnuss var izveidoties par plusu. Piemēram, Porziņģis nav standartizēts spēlētājs, tāpat Dāvis Bertāns. Tādu aizsargu, kas atnāks un Dāvim izveidos brīvu metienu, mēs neatradīsim,” par savainojumu problēmām aizsargu līnijā saka Gailītis.

Bez Lomaža un Strēlnieka – kā spēlēsim Pasaules kausā?

“Toties mēs varam uzbūvēt komandu ar izmēru, kas var labi mest. Varbūt nevajag standartizēti domāt un nevajag norakstīt tos džekus, kas nav ar pieredzi – Toms [Leimanis] visiem skeptiķiem jau to vienreiz parādīja, tāpat [Artūrs] Žagars, [Kristers] Zoriks ir aizvadījuši spēles labā līmenī. Tie visi ir talantīgi puiši, kā arī [finālturnīrā] mums vajadzēs, lai katrs no viņiem nospēlētu labi pa kādai spēlei. Neprasām katru dienu “nest zvaigznes”, taču viņi ir talantīgi un var nospēlēt. Nevajag par to [situāciju aizsargu līnijā] pārdzīvot,” norādīja treneris.

“Domāju, ka Luka stratēģiju mainīs, jo mums parasti ir maz laika – tad galvenais ir tas, lai visi zina, ko mēs darām. Šeit [uz gatavošanos Pasaules kausam] mums laiks ir nedaudz vairāk – būs adaptācija no tā, ko esam izmantojuši jau iepriekš, kā arī kaut ko mainīsim. Viņš ir bijis NBA, kas kalpo kā “mind changer” – lietas var darīt dažādos veidos. Viņš nav sēdējis vienā vietā 30 gadus un ir redzējis basketbolu no visām pusēm. Viņam nav savs konkrēts redzējums, viņš vienmēr prasa viedokļus,” par Banki plānu priekš Pasaules kausa teica Gailītis.

Gailītis: Banki izņēma no mūsu vārdnīcām tādus vārdus kā “gandrīz”, “izšķīra”, “bijām tuvu”

Banki par PK izlozi: Nav lielu cerību, bet visi zina, ka mēs neesam Pelnrušķīte

TOP notikumi
1
X
2
4.75
4.33
1.65
5
4.4
1.6
4.33
4.2
1.7
3.2
3.75
2.1
5.25
3.75
1.66
3.7
3.3
2.05
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām