Ģērmane raksta vēsturi un PK posmā atkārto Latvijas rekordu

21/01/2024 14:15
Dženifera Ģērmane

Latvijas sportiste Dženifera Ģērmane svētdien Slovākijā Pasaules kausa posma kalnu slēpošanā slaloma sacensībās izcīnīja astoto vietu, atkārtojot visu laiku labāko rezultātu Pasaules kausa sacensībās neatkarīgās Latvijas kalnu slēpošanas vēsturē.

Pirmajā braucienā, startējot ar 30.numuru, Ģērmane trasi veica 55,04 sekundēs un ieņēma 11.vietu 63 dalībnieču konkurencē. Latvijas sportiste līderei amerikānietei Mikeilai Šifrinai zaudēja 2,13 sekundes. Pirmajā braucienā Šifrina finišēja 52,91 sekundē. Viņa par 0,52 sekundēm apsteidza Horvātijas sportisti Zrinku Ļutiču, kamēr šveiciete Melānija Mejāra atpalika 1,35 sekundes un noslēdza labāko trijnieku.

No 63 sportistēm, kuras startēja pirmajā braucienā, finišu sasniedza 46 kalnu slēpotājas, no kurām labākās 30 kvalificējās otrajam braucienam. Savukārt otrajā braucienā Ģērmanei, veicot trasi 55,26 sekundēs, padevās sestais ātrākais finiša laiks, kas summā ļāva ieņemt astoto vietu.

Divu braucienu summā uzvaru svinēja Šifrina, kurai tā bija 96.uzvara Pasaules kausa sacensībās. Viņa par 0,14 sekundēm apsteidza Ļutiču, kamēr trešās vietas ieguvēja Zviedrijas sportiste Anna Svena Lāšone zaudēja amerikānietei 0,81 sekundi. Ģērmane abu braucienu summā piekāpās Šifrinai 2,09 sekundes.

Pasaules kausa slaloma ieskaitē Šifrinai ir 630 punkti, par 125 punktiem apsteidzot Slovākijas pārstāvi Petru Vlhovu, bet trešā ar 402 punktiem ir vāciete Lēna Dirra. Ģērmane ar 95 punktiem ir 18.vietā.

Visu disciplīnu summā Šifrinai ir 1209 punkti jeb par 407 punktiem vairāk nekā Vlhovai, kamēr tālāk ar 789 un 787 punktiem ir šveiciete Lara Gūta-Behrami un itāliete Federika Brinjone, kuras vairāk specializējas ātruma disciplīnās. Ģērmane atrodas 46.pozīcijā.

20 gadus vecā Ģērmane šosezon aizvadījusi trīs Pasaules kausa sacensības. Ja pirmajās viņa ar 22.vietu atkārtoja Leldes Gasūnas rekordu Pasaules kausa sacensībās, tad nākamajā pacēla latiņu vēl augstāk – vispirms uz 12.vietu un pēc tam uz astoto pozīciju. Augstvērtīgos rezultātus pēdējās sacensībās neliedza sasniegt zemā starta pozīcija pirmajos braucienos, iepriekšējos divos posmos startējot ar attiecīgi 48. un 50.numuru.

Pagājušajā nedēļas nogalē latviete startēja Eiropas kausā, izcīnot savas pirmās divas uzvaras šāda ranga mačos.