Girgensonam lielākais spēles laiks mazākumā, ”Sabres” ielaiž divus vārtus vienā vairākumā (VIDEO)

26/11/2019 04:42

Ceturto zaudējumu pēdējās piecās spēlēs Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt piedzīvoja Latvijas izlases uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres”, kas mačā pret Tampabejas ”Lightning” pēdējā trešdaļā viena skaitliskā vairākuma laikā ielaida divus vārtus un viesos piedzīvoja neveiksmi ar 2:5.

Iepriekšējā ”Sabres” mača varonis Girgensons kopā ar Jūhanu Larsonu un Kērtisu Lazāru spēlēja komandas trešajā virknējumā. Latviešu uzbrucējs šonakt laukumā pavadīja 13 minūtes un 47 sekundes, izdarot trīs metienus pa pretinieku vārtiem, veicot divus spēka paņēmienus, uzvarot 80% iemetienu, kā arī pavadot visilgāko laiku no Bufalo hokejistiem mazākumā (gandrīz četras ar pusi minūtes) un nopelnot negatīvu lietderības koeficientu -1.

Girgensons vakardienas mačā pret Floridas ”Panthers” izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem un pārtrauca savu 13. spēļu sēriju bez rezultativitātes punktiem, taču šonakt nepiedalījās nevienā no komandas vārtu guvumiem. Latvijas izlases kontā aizvadītajās 24 sezonas spēlēs ir seši (3+3) punkti.

Krievu uzbrucējs Ņikita Kučerovs jau pašā mača ievadā sodīja ”Sabres” par kļūdu savā aizsardzības zonā un 13. sekundē izvirzīja ”Lightning” vadībā (1:0), taču viesi nepalika atbildi parādā. Pēc nedaudz vairāk nekā trim minūtēm Sems Reinhārts, esot pirmais pie ripas pēc zviedra Viktora Olfosona izdarītā metiena, guva devītos vārtus šosezon un atjaunoja uz tablo neizšķirtu rezultātu – 1:1.

Lai gan otrās trešdaļas sākumā, realizējot izgājienu vienatnē ar Tampabejas pamatvārtsargu Andreju Vasiļevski, pirmo sezonu Bufalo aizvadošais Džimijs Vīzijs izcēlās ar savu pirmo precīzo metienu ”Sabres” kreklā un palīdzēja viesiem pārņemt vadību (2:1), līdz otrā perioda noslēgumam ”Lightning” atguva pazaudēto pārsvaru.

Tampabeja otrajā trešdaļā izdarīja tikai piecus metienus pa viesu vārtsarga Kārtera Hatona sargātajiem vārtiem (Bufalo 16 reizes apdraudēja Vasiļevska sargāto cietoksni), taču guva divus vārtus un pārņēma vadību. Vispirms krievu aizsargs Mihails Sergačjovs 28. minūtē realizēja skaitlisko vairākumu un panāca izlīdzinājumu (2:2), bet pēc nedaudz vairāk nekā divām minūtēm Janī Gurds atgrieza mājiniekus vadībā – 3:2.

Pēdējās trešdaļas vidusdaļā pēc ”Lightning” aizsarga Kevina Šatenkirka noraidījuma ”Sabres” ieguva iespēju gandrīz divas minūtes spēlēt piecatā pret četriem pretiniekiem, taču nopelnītā vairākuma laikā ielaida divus vārtus un praktiski zaudēja izredzes atspēlēties. Vispirms 49. minūtē Sedriks Pakets izskrēja vienatnē ar Hatonu un dubultoja Tampabejas pārsvaru (4:2), bet 49 sekundēm čehs Ondrejs Palats panāca 5:2.

Tādējādi Bufalo neizmantoja iespēju revanšēties pretiniekiem par šomēnes Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā diviem piedzīvotajiem zaudējumiem ”NHL Global Series” ietvaros un cieta ceturto neveiksmi pēdējos piecos mačos. Tikmēr sezonu pagalam neveiksmīgi uzsākusī ”Lightning” svinēja piekto panākumu pēdējās septiņās spēlēs.

Pēc šonakt aizvadītā mača Tampabeja apsteidza ”Sabres” un Austrumu konferences kopvērtējumā pakāpās uz devīto vietu. Savukārt Bufalo noslīdēja uz 11. pozīciju, jo uzvaru šonakt izcīnīja ne tikai ”Lightning”, bet arī Toronto ”Maple Leafs”.

Nākamo spēli ”Sabres” aizvadīs pēc divām dienām (28. novembrī), kad pulksten 2:00 savā laukumā uzņems pēdējā laikā neveiksmīgi spēlējošo Kalgari ”Flames”.