Girgensonam seši metieni, “Sabres” zaudējums bullīšos (VIDEO)

06/10/2017 08:47

Aizvadītajā naktī pirmo spēli jaunajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonā aizvadīja vienīgais latvietis Zemgus Girgensons. Viņa pārstāvētā Bufalo “Sabres” vien pēcspēles metienos piekāpās Monreālas “Canadiens” vienībai ar 2:3.

“Sabres” atklāšanas maču sāka bez traumētajiem Džastina Falka un Zaka Bogosjana, bet ārpus pieteikuma palika Mets Mulsons un Džošs Džordžess.

Latvietis Zemgus Girgensons spēli uzsāka trešajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Semu Reinhārtu un Setu Grifitsu. Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja 12:24 minūtes, no kurām 2:05 arī mazākumā. Girgensons izpildīja sešus metienus pa pretinieku vārtiem, kas bija otrais lielākais rādītājs komandā aiz Evandera Keina (11). Spēli Girgenons noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Girgensona maiņa laukumā devās pēc nospēlētām nedaudz vairāk kā divām minūtēm, taču atvēlētajā laikā neko ievērības cienīgu neizveidoja. Neilgi pēc tam “Sabres” spēlētājs Evanders Keins nopelnīja noraidījumu. Girgensons laukumā mazākumā pavadīja gandrīz pusi no visa laika un vārtus izdevās nosargāt neskartus.

Uzreiz pēc tam divas iespējas spēlēt vairākumā nopelnīja “Sabres”. Pirmo no tiem neizdevās izmantot, taču otrajā piegājienā pašā vairākuma izskaņā Bufalo devās ātrā uzbrukumā. Ripu pie pretinieku vārtiem ieguva pieredzējušais Džeisons Pominvils un ar nūjas lāpstiņas ārmalu veica precīzu metienu augšējā stūrī – 1:0.

Turpinājumā savā laukuma pusē ripu zaudēja Raeins O’Railijs. “Canadiens” laiku netērējot izpildīja vairākas ātras piespēles, līdz ripu “Sabres” vārtos meta Makss Pačioretī – 1:1.

Otrajā trešdaļā Bufalo spēlētājiem izdevās rezultātu pārsvaru atkal pavērst sev par labu. Džeks Aikels veica spēcīgu piespēli uz tālo vārtu stabu Pominivilam, kurš ar pirmo pieskārienu nekļūdīgi raidīja ripu tīklā – 2:1.

Laikam ritot Girgensonam bija divas labas iespējas, lai gūtu vārtus, taču pirmajā no tām ripu atvairīja Praiss. Otrajā reizē Girgensona maiņa sarīkoja nelielu vētru pie pretinieku vārtiem un priekšgalā atkal latvietis, kurš aktīvi centās ripu iebakstīt aiz vārtu līnijas, taču nesekmīgi.

Pēdējā trešdaļa tupinājās nervozi, turklāt “Canadiens” izdevās realizēt kādu no savām iespējām. No vārtu aizmugures slidoja Filips Dano un burtiski “iestūma” ripu nedaudz virs vārtsarga slidas – 2:2.

Trešdaļas beigās abas komandas centās izraut uzvaru taču nesekmīgi. Sekoja papildlaiks, kurā neviena no komandām nespēja gūt vārtus. Spēle turpinājās pēc spēles metienos. Tur vienīgais veiksmīgais izrādījās”Canadiens” spēlētājs Džonatans Druins, kurš ļoti skaisti apspēlēja “Sabres” vārtsargu un Monreāla svinēja uzvaru ar 3:2.