Girgensons ar ripas raidīšanu savos vārtos palīdz Pitsburgai nodrošināt play-off

22/03/2017 08:47

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensona otrdien netīši ieraidīja ripu savos vārtos, bet viņa pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā ar rezultātu 1:3 (0:1, 0:0, 1:2) piekāpās pagājušās sezonas čempionei Pitsburgas “Penguins”.

Tieši Girgensons 57.minūtē uzstādīja cīņas gala rezultātu – mājinieku zonā ielauzās Konors Šīrijs, kurš izdarīja metienu no asa leņķa, “Sabres” vārtsargs Robins Lēners ripu atsita, bet tā vārtu priekšā atlēca pie latviešu uzbrucēja, kurš netīšām ielidināja to vārtos.

Pirms tam “Penguins” komandu deviņas sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām vairākumā pēc lieliskas individuālās darbības vadībā izvirzīja šīs sezonas līgas labākais vārtu guvējs Sidnijs Krosbijs, trešās trešdaļas ievadā “Sabres” sastāvā izlīdzinājumu panāca Sems Reinārts, bet uzvaras vārtus 55.minūtē guva Niks Bonino.

Pamatlaika beigās pret Krosbiju ar augsti paceltu nūju nospēlēja Evanders Keins un “Penguins” komandas zvaigzne zaudēja pāris zobus, turklāt čempionei pašlaik ir ļoti aktuāla traumu problēma, jo dažādu iemeslu dēļ laukumā nevar doties septiņi pamatsastāva hokejisti, kuru vidū ir arī krievu uzbrucējs Jevgēņijs Malkins.

Bufalo komanda bija uzvarējusi iepriekšējās divās spēlēs, bet pirms tam 12 cīņu laikā tika ciestas desmit neveiksmes. Tikmēr “Penguins” hokejisti pēc otrdienas uzvaras oficiāli nodrošināja iekļūšanu Stenlija kausa izcīņā, kur sacentīsies vienpadsmito gadu pēc kārtas.

Girgensons otrdienas spēlē laukumā bija 12 minūtes un trīs sekundes, izceļoties ar diviem metieniem pa vārtiem, divām soda minūtēm un trim spēka paņēmieniem. Latvietis uzvarēja septiņos no 13 iemetieniem, spēli noslēdzot ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Girgensons šosezon 67 spēlēs guvis sešus vārtus un veicis astoņas rezultatīvas piespēles.

“Sabres” ar 72 punktiem 74 spēlēs ieņem 14.vietu Austrumu konferencē un jau nākamajā vai aiznākamajā spēlē, visticamāk, oficiāli zaudēs cerības uz iekļūšanu Stenlija kausa izcīņā.

Tikmēr “Penguins” ar 101 punktu 72 spēlēs ir konferences otrajā pozīcijā, tikai par punktu atpaliekot no līgas līderes Vašingtonas “Capitals”, kas otrdien ar 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) pārspēja Kalgari “Flames”

Bufalo hokejisti arī nākamās divas spēles aizvadīs savā laukumā, sestdien uzņemot Toronto “Maple Leafs”, bet nākamajā pirmdienā Floridas “Panthers”.