Girgensons dominē spēka spēlē un savā 600. NHL mačā palīdz “Sabres” sasniegt “play-off” zonu (VIDEO)

25/02/2023 07:49
Zemgus Girgensons (pa labi)

Šonakt Nacionālajā hokeja līgā (NHL) latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” viesos ar rezultātu 3:1 pārspēja Floridas “Panthers”, izcīnot ceturto uzvaru pēdējos piecos mačos.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 14 minūtes un 42 sekundes, no kurām septiņas sekundes nospēlēja vairākumā, bet vēl divas minūtes un 23 sekundes mazākumā. Viņš vienu reizi meta pa vārtiem, pielietoja piecus spēka paņēmienus, uzvarēja 50% iemetienu un spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu (-1).

Girgensons, kurš šosezon pilda komandas kapteiņa asistenta funkcijas, šonakt aizvadīja savu 600 NHL spēli. Kopumā regulārā čempionāta 55 spēlēs latvietis 2022./2023.gada sezonā izcēlies ar 13 (7+6) rezultativitātes punktiem, desmit soda minūtēm un negatīvu lietderības koeficientu (-2).

Pirmais periods aizritēja noraidījumu zīmē, katrai komandai kopumā nopelnot četras soda minūtes, taču, neskatoties uz to, vārti netika gūti. Spēles rezultāts tika atklāts otrās trešdaļas ceturtajā minūtē, kad “Sabres” vadībā izvirzīja Džefs Skiners. Piecas minūtes vēlāk, spēlējot skaitliskajā vairākumā, viesiem pārsvaru uz tablo dubultoja Alekss Taks.

Noslēdzošajā trešajā periodā abas komandas vienreiz apmainījās vārtu guvumiem. Sākumā mača 49.minūtē rezultāta starpību līdz minimumam samazināja Floridas vienības hokejists Kārters Verhegī, bet jau divas minūtes vēlāk komfortablo 3:1 panāca Skiners, kurš guva savus otros vārtus mačā un sasniedza 600 punktu atzīmi NHL karjerā.

“Sabres” patlaban ar 64 punktiem 57 spēlē ieņem astoto vietu Austrumu konferencē, kas patlaban ļauj Girgensona pārstāvētajai komandai atrasties “play-off” zonā. Bufalo nākamo maču aizvadīs jau rītvakar, 26.februārī, plkst. 20:00 pēc Latvijas laika agrajā spēlē lūkojot pagarināt uzvaru sēriju savā laukumā pret Vašingtonas “Capitals”.