Glovackim būs cīņa ar Supersērijas uzvarētāju

Mairis Briedis, Kšištofs Glovackis, sportazinas.com
Mairis Briedis un Kšištofs Glovackis |
Foto: LETA/Ieva Makare

Pasaules boksa Supersērija ir apstiprinājusi, ka Latvijas labākā boksera Maira Brieža pusfinālā uzveiktais polis būs obligātais pretendents uz WBO (Pasaules boksa organizācija) čempiona jostu, kas nozīmē, ka Glovackis tiks pie cīņas ar bokseri, kurš uzvarēs turnīrā.

Kā zināms, pusfināla cīņa starp Briedi un Polijas pārstāvi Glovacki noslēdzās ar skandālu: Briedis ar elkoni kādā epizodē iesita sāncensim, bet tiesnesis izlaida cīņu no rokām, nedzirdot gongu un ļaujot bokseriem izdarīt sitienus pēc tā. Rezultātā Glovackis nebija spējīgs atgūties, uzvaru ar tehnisko nokautu izcīnot 33 gadus vecajam latvietim.

Pēc Brieža – Glovacka cīņas, poļa pārstāvji iesniedza protestu WBO organizācijā, kura to izvērtējot, uzdeva Supersērijas organizētājiem par uzdevumu nokārtot Glovacka cīņu ar turnīra uzvarētāju, kura īpašumā būs WBO čempiona tituls.

Sākotnēji turnīra pārstāvji vilcinājās ar šī lēmuma apstiprināšanu, bet šobrīd ir devuši piekrišanu šādai cīņai.

Tas nozīmē, ka Glovackis ir kļuvis par obligāto pretendentu uz WBO čempiona jostu, kura šobrīd pieder Briedim. Tāpat paziņojumā teikts, ka poļa iespējai doties ringā jāpienāk ne vēlāk kā 120 dienas pēc Supersērijas fināla, kurā ar Briedi cīnīsies Kubas bokseris Juniers Dortikoss.

Pagaidām nav zināms, kur un kad norisināsies finālcīņa, visticamāk, tai notiekot novembrī.

Iepriekš turnīra organizētājs Kalle Zauerlands ieskicēa potenciālās vietas, kur varētu norisināties fināls. “Fināliem jānotiek septembrī, oktobrī vai novembrī. Šobrīd strādājam ar potenciālām vietām Āzijā, ASV, Lielbritanijā, kā arī citās vietās, sarunas ir atvērtas. Domāju, ka pirmie lēmumi būs zināmi jau tuvākajās nedēļās.”

Tas nozīmē, ka potenciālā Brieža un Glovacka atbildes cīņa varētu notikt ne ātrāk kā nākamā gada februāra beigās.

Promouters: Brieža sitiens ar elkoni nebija izdarīts apzināti

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par