Graudiņa/Kravčenoka gūst uzvaru Pasaules tūres piecu zvaigžņu turnīra pirmajā mačā

Tīna Graudiņa, sportazinas.com
Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka | Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbolistes un trešdien izcīnīja uzvaru Šveices pilsētā Gštādē notiekošā Pasaules tūres piecu zvaigžņu turnīra pirmajā spēlē.

Latvijas pāris Anastasija Kravčenoka/Tīna Graudiņa, kuras izliktas ar 23.numuru, G grupas pirmajā spēlē ar 2-0 (21:19, 21:19) pārspēja brazīlietes Barbaru Seišasu/Fernandu Alvisu, kurām pamatsacensībās piešķirts desmitais numurs.

Latvietes pirmā seta lielāko daļu atradās iedzinējos, tomēr mača otrajā pusē no 12:15 drīz vien tika panākts minimāls pārsvars 19:18. Kravčenoka/Graudiņa seta turpinājumā spēlēja lieliski un ātri vien sev nodrošināja uzvaru ar 21:19. Otrais sets noritēja visai sīvi, jo abi pāri panāca neizšķirtu 7:7, tomēr, dodoties tehniskajā pārtraukumā, vadībā ar 11:8 bija Latvijas duets. Mača turpinājumā latvietes turpināja demonstrēt neatlaidīgu spēli, panākot 15:12, bet spēles galotnē nelielais pārsvars tika nosargāts, izcīnot uzvaru ar 21:19.

Otro spēli Latvijas duets aizvadīs ceturtdien, kad, visticamāk, būs jāspēkojas ar amerikānietēm Brūku Svītu/Kerri Velšu Dženingsu, kurām sacensībās piešķirts septītais numurs.

Iepriekš jau ziņots, ka Latvijas pludmales volejbola pāri Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš trešdien piedzīvoja zaudējumus Šveices pilsētā Gštādē notiekošā Pasaules tūres piecu zvaigžņu turnīra pirmajās spēlēs. Pļaviņš/Točs pirmajā D grupas spēlē ar rezultātu 1-2 (19:21, 22:20, 11:15) piekāpās amerikāņiem Džeikobam Gibam/Teiloram Krebam, kuri izlikti ar 13.numuru. Tikmēr Samoilovs/Šmēdiņš F grupā ar 0-2 (15:21, 20:22) zaudēja sacensību 11.numuram Andrē Lojolam Šteinam/Žeorži Vanderlejam no Brazīlijas. Līdz ar to abiem pāriem sacensībās vēl priekšā ir izšķirošie mači, lai kvalificētos izslēgšanas spēļu turnīram.

Šī turnīra sacensību formāts paredz, ka katrs pāris apakšgrupā aizvadīs divas spēles – vispirms savā starpā tiekoties grupas pirmajai un ceturtajai, kā arī otrajai un trešajai komandai, bet pēc tam spēkus samēros abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniegs izslēgšanas turnīra otro kārtu jeb astotdaļfinālu, bet vienības, kas gūs pa vienai uzvarai, iekļūs izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības noslēgsies. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests 2017.gadā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam otrdien visi trīs Latvijas dueti pārvarēja šī Pasaules tūres posma kvalifikāciju.

Pirms Gštādes turnīra pagājušajā nedēļā Vācijas pilsētā Hamburgā tika aizvadīts pasaules čempionāts, kurā Samoilovs/Šmēdiņš ieņēma dalītu 17.vietu, bet Pļaviņš/Točs astotdaļfinālā piekāpās pasaules ranga līderiem Annešam Mūlam un Kristianam Sērumam no Norvēģijas, finišējot dalītajā devītajā vietā. Savukārt Kravčenoka/Graudiņa apstājās sacensību astotdaļfinālā, arī ieņemot dalītu devīto vietu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par