Gražulis uguņo komandas uzvarā Eirokausa spēlē

31/10/2023 23:29
Andrejs Gražulis

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis otrdien ULEB Eirokausa mačā izcēlās ar 22 punktiem un palīdzēja Trento “Aquila” izcīnīt uzvaru papildlaikā. Trento komanda savā laukumā ar rezultātu 101:96 (16:19, 24:19, 24:26, 22:22, 15:10) guva panākumu pār Ankaras “Turk Telekom”.

Gražulis spēlēja 33 minūtes un 22 sekundes un meta grozā četrus no sešiem divu punktu metieniem, trīs no četriem tālmetieniem un piecus soda metienus, kā arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra vienu piespēli, nopelnīja trīs piezīmes, izprovocēja sešus sodus un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu 29.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Kamars Boldvins, bet vēl 21 punktu pievienoja Kvinns Eliss. Ankaras komandā ar 25 punktiem izcēlās Džeilens Adamss, kamēr Teilors Voliss sakrāja 19 punktus un septiņas bumbas zem groziem.

FIBA Čempionu līga

Latvijas basketbolists Artūrs Kurucs otrdien FIBA Čempionu līgas mačā izcēlās ar pieciem punktiem, kamēr viņa pārstāvētā Grieķijas komanda Patras “Promitheas” tika pie panākuma. B grupas spēlē “Promitheas” savā laukumā ar rezultātu 78:76 (18:15, 19:22, 19:21, 22:18) pārspēja Viļņas “Rytas”.

Kurucs spēlēja 20 minūtes un 52 sekundes un meta grozā vienu divu punktu metienu un vienu no sešiem tālmetieniem, kā arī mača pēdējās sekundēs garām grozam meta divus soda metienus. Viņa kontā arī viena atlēkusī bumba, divas rezultatīvas piespēles, divas kļūdas un viena pārtverta bumba, noslēdzot maču ar +/- rādītāju +6 un efektivitātes koeficientu nulle.

Patras vienībā Entonijs Kovans izcēlās ar 19 punktiem, bet Viļņas komandā pie 20 punktiem tika Džastins Gorams.

B grupā “Promitheas” un “Dijon” ir pa diviem panākumiem, kamēr “Rytas” un “Opava” no Čehijas ir divas neveiksmes.

Tikmēr H apakšgrupas mačā Artūra Strautiņa pārstāvētā Tortonas “Derthona” izbraukumā ar rezultātu 88:80 (21:16, 22:31, 25:13, 20:20) uzvarēja Turcijas klubu Bursas “Tofas”. Strautiņš laukumā bija desmit minūtes un 57 sekundes un meta grozā vienu no diviem tālmetieniem, kā arī atzīmējās statistikā ar divām atlēkušajām bumbām, vienu piezīmi un vienu bloķētu metienu, sakrājot +/- rādītāju -13 un efektivitātes koeficientu četri.

Tortonas komandā rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Tommazo Baldaso, kamēr mājinieku rindās 19 punktus sakrāja Kasiuss Vinstons.

“Derthona” uzvarējusi abos mačos, “Tofas” iekrājusi bilanci 1-1, bet Rodiona Kuruca pārstāvētā Murcijas UCAM un Aleksandrovacas “Igokea” piedzīvojušas pa vienai neveiksmei.

Pamatturnīrā, tāpat kā iepriekšējā sezonā, pirmajā posmā 32 komandas ir sadalītas astoņās apakšgrupās. Grupu uzvarētājas nodrošinās vietu otrajā posmā, bet vēl astoņas komandas tiks noskaidrotas “play-in” kārtā, kurā piedalīsies otro un trešo vietu grupā ieņēmušās vienības.

Maijā par čempioni tika kronēta Vācijas komanda Bonnas “Telekom”, kas finālā ar 77:70 uzvarēja Jeruzalemes “Hapoel”.