Gulbja asaras un Savicka ūjināšana – atskats uz Deivisa kausa mačiem Jūrmalā

Ernests Gulbis, sportazinas.com
Ernests Gulbis | Foto: Raimonds Volonts/LTS

Aizvadītās nedēļas nogalē Jūrmalā tenisa centrā “Lielupe” norisinājās Deivisa kausa otrās grupas “play-off” mači, kuros Latvijas izlase spēkojās ar ēģiptiešiem. Savu līdzjutēju priekšā mājinieki svinēja uzvaras četrās no piecām spēlēm un tika pie kopējā panākuma ar 4-1.

Aktīvie, bet nedisciplinēti skatītāji

Sestdien stundu pirms mačiem nekas neliecināja, ka tenisa centrā varētu notikt kaut kas grandiozs. Cilvēki nebija redzami, arī mašīnas tenisa centra tuvumā nevarēja saskaitīt ļoti ātri. Iekšā bija lielāka rosība, bet tāpat nekas dižs. Desmit minūtes pirms sākumā tribīnes bija piepildītas tikai uz pusi, taču tuvojoties mačam, līdzjutēju kļuva arvien vairāk. Tiesa, ne visi paspēja tikt savās vietās un atbalstītāju pulks turpināja palielināties visa pirmā seta garumā. Skatītāji aktīvi atbalstīja savējos, bez darba nesēdēja arī bundzinieks.

Teniss ir īpašs sporta veids ar to, ka izspēļu laikā jāklusē un jāsēž savas vietās. Tenisistiem var traucēt jebkurš troksnis un pirms visām sacensībām skatītājiem atgādina par noteikumiem – atslēgt skaņu savos mobilajos telefonos un uzvesties mierīgi. Informators brīdināja par to, ka šo noteikumu neievērošana var novest pie punktu atņemšanas Latvijai, taču tik un tā kādam no tenisa mača apmeklētājiem ik pa laikam iezvanījās telefons.

Arī visaugstākā ranga līdzjutēji nekautrējās izteikt savu neapmierinātību tajos brīžos, kad rādās strīdīgās situācijas. Vienā no epizodēm Gulbja vienspēles laikā no tiesnešu puses palika nepamanīts, ka bumba pēc ēģiptieša izspēles šķērsojusi laukuma līniju. “Vai var nomainīt tiesnesi? Tur tīrākais auts,” – šī replika piederēja nevienam citam kā Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētājam un Latvijas tenisa savienības (LTS) prezidentam Jurim Savickim. Nākamajās līdzīgās epizodēs viņš ūjināja kopā ar citiem atbalstītājiem, nepiekrītot tiesnešu lēmumam.

Tenisa līdzjutēji, sportazinas.com
Tenisa līdzjutēji | Foto: Raimonds Volonts/LTS

Skandāls Latvijas izlase

Pēc pirmās dienas no valstsvienības nometnes atnāca negaidīta ziņa. Viens no izlases tenisistiem bez iemeslu paskaidrošanas pameta izlasi. Sākotnēji bija paredzēts, ka Mārtiņš Podžus dosies laukumā sestdien, piedaloties gan dubultspēlē, gan vienspēlē. Taču tenisists pēkšņi mainīja plānus un savu lēmumu paskaidroja visai miglaini.

“Es izsaku vislielāko pateicību Latvijas Tenisa savienībai par pavadītajiem gadiem tenisā, bet izsaku vislielāko līdzjūtību tiem, kas tajā katlā vārās,” piektdien ap pusdienlaiku sociālajā vietnē “Instagram” rakstīja Podžus. Komandas biedri bija neizpratnē par šo rīcību, bet skarbāko kritiku Podžum veltīja Gulbis, ar kuru viņam bija jāpiedalās dubultmačā. “Armijā šādu gājienu sauktu par dezertēšanu,” uzsvēra Latvijas pirmā rakete. “Situācija ir ļoti slikta… Pašā būtiskākajā brīdī pazūd bez paskaidrojuma.”

Rezultātā par Gulbja pārinieku kļuva 17 gadus vecais , kurš izšķirošajos brīžos izskatījās cienīgi. Talantīgais tenisists atklāja, ka viņš bija gatavs doties laukumā jebkurā brīdī un teica, ka ļoti gribēja piedalīties arī dubultspēlē. “Nebija nekādas sagatavošanās vai treniņi, taču mums ļoti labi sanāca. Ernests noteikti ir labākais pārinieks, ar ko kopā esmu spēlējis,” pirmo dubultspēli izlases sastāvā komentēja Ozoliņš.

Gulbja faktors

Par kopējās uzvaras galveno faktoru kļuva Latvijas labākais tenisists , kurš pasaules rangā ieņem 162. vietu. Viņa pieredze noderēja gan vienspēlēs, gan dubultmačos. Kopā latvietis divu dienu laikā piedalījās trīs cīņās, kas 31 gada vecumā nemaz nav tik viegli. Arī pats tenisists atzina to pēcspēles intervijā, norādot, ka ķermenis vairs neatjaunojas tik ātri kā to pašam gribētos.

Publikas priekšā bija divi Ernesti. Viens dubultspēles laikā regulāri atbalstīja savu jaunāko cīņu biedru Ozoliņu un bija diezgan mierīgs. Otrs savā mačā ļoti emocionāli komunicēja gan ar vecāko tiesnesi, vienā brīdī pat apšaubot viņas valodas zināšanās līmeni, gan arī ar līdzjutējiem, izsakot neapmierinātību. Tieši vienspēlē Gulbis bija uzvilkts, un nav brīnums, jo panākums tajā nozīmētu uzvaru visā mačā. Tā arī notika, un publika varēja uzgavilēt Ernestam, kurš neslēpa savas emocijas.

“Nav daudz spēļu, pēc kuriem asaras saskrien acīs un ir kamols rīklē. Šodien bija tāds mačs. Pirmajā brīdī īsti neapjēdzu, cik daudz tas nozīmē vai cik daudz esmu noguris. Šie ir mirkļi, kuru dēļ spēlēju tenisu,” atklāja Latvijas tenisists. Tāpat Gulbis raksturoja vietējo publiku kā ļoti izglītotu. “Cilvēki uzvedās ļoti solīdi. Ne viņi traucē servēt, ne traucē spēlēt. Ir ļoti godīgi pret pretiniekiem. Cik atceros spēles Ēģiptē, cilvēki starp servēm klaigāja un traucēja.”

Ernests Gulbis, sportazinas.com
Ernests Gulbis | Foto: Raimonds Volonts/LTS

Kas tālāk?

Līdz ar šo uzvaru Latvija iekļuvusi Deivisa kausa otrajā grupā un no 18. līdz 19. septembrim aizvadīs “play-off” mačus par iekļūšanu pirmajā grupā. Pretinieku izloze norisināsies 13. martā Londonā. Otrajā grupā ir 24 komandas, kuras ir sadalītas divās grupās pa 12 izlasēm katrā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par