Gustam vieta uzreiz aiz labāko piecinieka pasaules junioru spīdveja čempionātā

01/10/2021 22:35
Francis Gusts

Latvijas spīdvejists Francis Gusts piektdien Pardubices trekā Čehijā izcīnīja desmito vietu pasaules junioru spīdveja čempionāta trešajā finālposmā un kopvērtējumā ierindojās sestajā vietā.

Gusts trijos no pieciem braucieniem finišēja otrais, divos – trešais, posmā ar astoņiem punktiem ieņemdams desmito vietu un posma pusfinālā neiekļūdams. Posmā uzvarēja polis Jakubs Miškovjaks, kurš sakrāja 19 punktus. Otrais ar 16 punktiem bija dānis Madss Hansens, trešais ar 14 punktiem – čehs Jans Kvehs.

Triju posmu summā par uzvarētāju kļuva Miškovjaks, kurš Polijai izcīnīja 15. čempiona titulu šajās sacensībās. Viņš triju posmu summā sakrāja 58 punktus. 54 punkti un sudrabs tika Hansenam, 40 punkti un bronza – polim Viktoram Lampartam.

No Latvijas braucējiem Gusts ar 28 punktiem ierindojās sestajā, Daniils Kolodinskis ar 18 punktiem – desmitajā vietā, bet Ernests Matjušonoks ar pieciem punktiem – 17.vietā 23 braucēju konkurencē.

Pagājušajā sezonā Covid-19 pandēmijas dēļ uzvarētājs tika noskaidrots vienās sacensībās Pardubicē. Latvijas spīdvejists Oļegs Mihailovs izcīnīja bronzas medaļu. Par čempionu kļuva austrālietis Džeimons Lidsijs, bet sudrabu izcīnīja polis Dominiks Kubera. Neviens no viņiem šogad čempionātā nepiedalījās.

Pasaules junioru čempionāts norisinās sportistiem līdz 21 gada vecumam.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…