Gusts pēc diviem junioru PČ spīdveja finālposmiem ieņem ceturto vietu

26/09/2021 15:21
Francis Gusts

Latvijas spīdvejists Francis Gusts sestdien Krosno trekā Polijā izcīnīja sesto vietu pasaules junioru spīdveja čempionāta otrajā finālposmā un pēc diviem posmiem ierindojas ceturtajā vietā. Otrajā pasaules junioru individuālā čempionāta finālposmā Latviju pārstāvēja trīs spīdvejisti.

Vislabāk veicās Gustam, kurš “koridā” Krosno trekā, kas tā tika nosaukts slikti sagatavotā celiņa dēļ, sacensībās piedzīvojot daudzus kritienus, tai skaitā abos pusfinālos, ieņēma sesto vietu. Gusts pārliecinoši iekļuva pusfinālā, ko sasniedza astoņi labākie braucēji, ar 12 punktiem ierindodamies sestajā vietā. Pusfinālā piedzīvotais kritiens augstāk šoreiz pakāpties neļāva. Pamatsacensībās viņš uzvarēja divos no pieciem braucieniem, trijos ieņemot otro vietu.

Daniils Kolodinskis ar diviem kritieniem un četriem punktiem ierindojās 13.vietā, bet Ernests Matjušonoks pie punktiem netika, ieņemot 17.vietu 18 braucēju konkurencē. Krosno trekā dubultuzvaru svinēja mājinieki – Jakubs Miškovjaks un Mateušs Čerņaks, trešo vietu ieņemot dānim Madsam Hansenam.

Kopvērtējumā pēc diviem posmiem Miškovjakam ir 38 punkti, Hansenam – 36, vēl vienam poļu braucējam Viktoram Lampartam – 30 punkti, Gustam sekojot viņiem ar 21 punktu. Kolodinskis ar 13 punktiem ir 11., bet Matjušonoks ar pieciem punktiem – 16.vietā 21 braucēja konkurencē.

Izšķirošais posms cīņā par medaļām notiks 1.oktobrī Čehijas trekā Pardubicē. Pagājušajā sezonā Covid-19 pandēmijas dēļ uzvarētājs tika noskaidrots vienās sacensībās Pardubicē. Latvijas spīdvejists Oļegs Mihailovs izcīnīja bronzas medaļu. Par čempionu kļuva austrālietis Džeimons Lidsijs, bet sudrabu izcīnīja polis Dominiks Kubera. Neviens no viņiem šogad čempionātā nepiedalās. Pasaules junioru čempionāts norisinās sportistiem līdz 21 gada vecumam.