“Haas” boss par Šūmahera aizvietotāju: Viņa pieredze jau ir atmaksājusies

28/03/2023 20:28
Nokopēts
Ginters Štainers un Niko Hilkenbergs

Pirmās formulas (F-1) komandas “Haas” vadītājs Ginters Štainers sarunā ar “motosport.com” pirms gaidāmā sezonas trešā posma Austrālijā atskatījies uz vācu pilota Niko Hilkenberga piesaistīšanu.

Pērn “Haas” vienību pārstāvēja pieredzējušais Kevins Magnusens un Miks Šūmahers, F-1 leģendas Mihaela Šūmahera dēls, kuram tas bija tikai gads elitārajā sportā, taču jau pagājušās sezonas izskaņā kļuva zināms, ka Miks šogad komandu nepārstāvēs. Kā viņa aizvietotājs nozīmēts tika Šūmahera tautietis, 35 gadus vecais Hilkenbergs, kurš pēdējās trīs sezonas bija “Racing Point” un tās pēcteces “Aston Martin” rezerves pilots.

Savā jaunajā komandā Hilkenbergam labāk veicies kvalifikācijās – viņš gan Bahreinā, gan Saūda Arābijā startēja no 10. pozīcijas, apsteidzot Magnusenu. Vienīgo punktu līdz šim “Haas” gan sagādājis dāņu pilots, iepriekšējā sacīkstē finišējot desmitais. Lai gan abos posmos Hilkenbergs palicis ārpus TOP 10, Štainers par Vācijas pilota piesaistīšanu ir apmierināts.

“Manuprāt, Niko pieredze jau ir atmaksājusies, viņš ir devis to, ko no viņa gaidījām. Tas arī atspoguļojas trasē – ja Kevinam gāja grūtāk kvalifikācijā, tad Niko sekmējās labāk. Bet tas nav slikti, jo Kevins saprot, ka viņam vienkārši ir jāpietuvojas. Nav tā, ka esam 15. vai 18. vietā, un domājam, kas notiek? Taču Bahreinā visai pārliecinoši iekļuvām trešajā kvalifikācijas daļā,” teica Štainers.

“Haas” boss arī piekrita apgalvojumam, ka no Šūmahera tika pārtraukta sadarbība, lai izvairītos no gadījumiem, ka piedzīvoto avāriju dēļ komandai būtu problēmas ar finansēm, kas sagādātu nevajadzīgu stresu.

“Pieredze ir iemesls, kāpēc piesaistījām Niko,” turpināja Štainers. “Varētu domāt, ka es to saku tikai tagad pēc šiem diviem posmiem, bet mēs visi zinām, ka ar pašreizējām F-1 regulācijām šis bija pareizais virziens. Šobrīd ir 10 labas komandas, kuras strādā ar ļoti līdzīgu budžetu. Visām komandām ir labi braucēji, stabila finansiālā situācija, tāpat tehnika ir laba, kas nozīmē, ka viss kļūst arvien līdzīgāk. Un pat tādas mazas – pat patiesībā lielas – lietas kā pilots var būt galvenā atšķirība, lai jau no paša sezonas sākuma parādītu labāko sniegumu.”

“Haas” šobrīd Konstruktoru kausā ieņem septīto vietu. Pērn ASV bāzētā vienība ar 37 punktiem ierindojās astotajā pozīcijā.

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām