Hamiltons mājas trasē sasniedz ātrāko laiku treniņos

Lūiss Hamiltons, sportazinas.com
Lūiss Hamiltons | Foto: F-1

Pirmās formulas (F-1) Lielbritānijas 70.jubilejas posma piektdienas otrajā treniņu sesijā ātrāko laiku uzrādīja “Mercedes” piloti un Valteri Botass, ieņemot attiecīgi pirmo un otro vietu.

Piektdien otrajā treniņu sesijā trasi visātrāk veica Hamiltons. Viņš trasi apriņķoja vienā minūtē un 25,606 sekundēs, par 0,176 sekundēm apsteigdams komandasbiedru Botasu.

Trešais piektdien bija “Renault” pilots Daniels Rikjardo, kurš Hamiltonam piekāpās par “mūžību” – 0,815 sekundēm. Ceturtais piektdien finišēja Makss Verstapens no “Red Bull” (+0,831), turpmākās divas vietas ieņemot “Racing Point” pilotiem Lensam Strolam (+0,895) un Niko Hilkenbergam (+1,140), kurš jau otrajā Silverstonas posmā pēc kārtas aizvieto ar Covid-19 saslimušo komandasbiedru Serhio Peresu.

5,881 kilometra apli kā septītais noripoja “Ferrari” pilots Šarls Leklērs, bet viņa komandasbiedrs titulētais vācietis Sebastians Fetels palika stāvam trases vidū ar beigtu motoru un ieņēma vien 14.vietu 1,592 sekundes aiz Hamiltona.

Pirmajā treniņu sesijā ātrākie bija abi “Mercedes” piloti, Botasam apli veicot minūtē un 26,166 sekundēs, par 0,138 sekundēm ātrāk nekā Hamiltonam.

Sestdien braucēji aizvadīs vēl vienu treniņa sesiju, bet vēlāk sāksies kvalifikācijas sacensības. Lielās balvas izcīņa paredzēta svētdien.

Pēc četriem aizvadītajiem posmiem kopvērtējumā līderis ar 88 punktiem ir Hamiltons, kuram ar 58 punktiem seko Botass. 52 punkti ir Verstapenam, 36 punkti – Norisam, 33 punkti ir Leklēram, 26 punkti – Albonam un 22 – ar Covid-19 pirms sacensībām Silverstonā saslimušajam Serhio Peresam.

Šosezon bija plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (22), taču koronavīrusa pandēmijas dēļ organizatori šobrīd apstiprina 13 posmu norisi.

Iepriekšējā sezonā par pasaules čempionu tika kronēts Hamiltons, kurš triumfēja sesto reizi karjerā un trešo reizi pēc kārtas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par