Hamiltons noziedo pusmiljonu dolāru Austrālijas krūmu ugunsgrēkos cietušajiem

Lūiss Hamiltons, sportazinas.com
Lūiss Hamiltons | Foto: F-1

Pirmās formulas (F-1) seškārtējais čempions ziedojis pusmiljonu ASV dolāru (aptuveni 450 000 eiro), lai palīdzētu Austrālijā krūmu ugunsgrēkos cietušajiem dzīvniekiem, brīvprātīgā darba veicējiem un ugunsdzēsējiem.

Hamiltons par savu ziedojumu paziņoja ar sociālās vietnes “Twitter” palīdzību.

“Man sāp sirds redzot, kādus postījumus atstāj Austrālijā esošie krūmu ugunsgrēki,” ierakstu publicēja F-1 pilots. “Šī iemesla dēļ esmu nolēmis ziedot pusmiljonu ASV dolāru, lai palīdzētu nelaimē cietušajiem dzīvniekiem, cilvēkiem, kā arī glābējiem, kuri neatlaidīgi veic savu darbu.”

“Ja tu vēl neesi noziedojis, tev ir iespēja to izdarīt.” Hamiltons savam ierakstam pievienoja arī video, kurā redzams izglābts koalas lācis.

Sidnejas universitātes zinātnieki lēš, ka ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši aptuveni miljards dažādu sugu dzīvnieki. Starp tiem ir zīdītāji, putni, un reptiļi, bet ne vardes, insekti un bezmugurkaulnieki.

Pēc ieraksta par ziedojuma veikšanu Hamiltons arī nekautrējās dalīties ar savām sajūtām par to, cik satriekts viņš jūtas.

“Mani sāpina fakts, ka dzīvību šajā nelaimē ir zaudējuši vismaz miljards dzīvnieki, kuriem nebija iespēja paglābties. Ikvienam ir zināms, ka es mīlu dzīvniekus, tāpēc nespēju vārdiem izteikt, cik ļoti es sēroju par šiem dzīvniekiem, kuri miruši lielās sāpēs. Šādas nelaimes aizvien vairāk sugas padara par apdraudētām,” uzsvēra Hamiltons.

Sportists arī spēja saglabāt optimismu, aicinot Austrāliju nepadoties. “Man par laimi, Austrāliju esmu apmeklējis ļoti bieži, tāpēc zinu, cik skaists valsts tā ir. Esmu runājis ar cilvēkiem, kuri atdod visu savu sirdi glābšanas darbos. Patiesi apbrīnoju šos cilvēkus,” norādīja F-1 pilots.

Atbalstu Austrālijai sniegs arī leģendārā tenisiste Serēna Viljamsa, kura izsolē izlikusi savu šī gada pirmā turnīra apģērbu, precīzāk, kleitu ar savu autogrāfu.

Sportiste izsolē iegūto naudu ziedos Austrālijas ugunsdzēsējiem.

“Austrālijā man ir daudz draugu. Notiekošais ir liela traģēdija,” stāstīja Viljamsa. “Teju vai katru dienu piedāvāju savu palīdzību Austrālijā dzīvojošajiem draugiem. Šī situācija ir šausmīga un domāju, ka daudzi cilvēki jūtas tikpat bezspēcīgi.”

Tenisiste šo gadu iesākusi ar dalību Oklendas turnīrā. Kleita, kas nodota izsolīšanai, ir rotāta ar uzrakstu – “Nike” ražojums Serēnai Viljamsai.

Tāpat izsolē būs iespējams nopirkt tenisa bumbiņu ar Viljamsas un Karolīnas Vozņacki parakstiem, kā arī stundu garu treniņu sesiju ar Viljamsas ilggadējo mentoru Patriku Muratoglu.

Izsole noslēgsies piektdien ap pusnakti.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka iepriekš atbalstu nelaimē nonākušajai Austrālijai sniedza arī tenisa sliktais puisis Niks Kiris, Ešlija Bārtija un visa Austrālijas Tenisa federācija. Tāpat vēl vairāki citi vadošie pasaules sportisti veikuši ziedojumus un uzsākuši labdarības kampaņas, kurās iegūtie līdzekļi tiks ziedoti Austrālijas ugunsgrēkos cietušajiem.

Kopumā šajā katastrofā dzīvību līdz šim ir zaudējuši 26 cilvēki, bet vēl 2000 ģimenes palikušas bez mājām. Uguns nopostījusi aptuveni 80 000 kvadrātkilometru lielu platību.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par