Hamiltons par Monako posmu: Tas bija garlaicīgākais brauciens manā karjerā

28/05/2018 13:23
Lūiss Hamiltons, Sportazinas.com

Svētdien aizvadītais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta Monako “Grand Prix” posms bijis garlaicīgākais “Mercedes” komandas pilota Lūisa Hamiltona vērtējumā, izteicās pats sportists.

Jau vēstīts, ka Monako posmā, kas bija pēc kārtas septītais, pagājušās nedēļas nogalē uzvaru izcīnīja “Red Bull” vienības austrāliešu pilots Daniels Rikjardo, bet otrajā vietā ierindojās “Ferrari” braucējs Sebastjans Fetels no Vācijas, kamēr trešo vietu ieņēma pašreizējais pasaules čempions Hamiltons no Lielbritānijas.

“Paldies Dievam, ka šis posms noslēdzās, jo tas bija garlaicīgākais brauciens manā karjerā,” izteicās Hamiltons. “Visi piloti brauca ļoti lēni un sacensību laikā šķita, ka tas nav uzbrūkošs, bet gan lēns brauciens. Būšu šokēts, ja uzzināšu, ka šī posma laikā kāds pie televīzijas ekrāniem neaizmiga. Es, skatoties šo posmu, dīvānā noteikti būtu aizmidzis.”

Hamiltons gan uzteica uzvarētāju Rikjardo, paužot, ka ir priecīgs par viņa sasniegto, taču atzīmēja, ka neviens nav centies sacīkstes padarīt aizraujošas. “Tās nemaz īsti nebija sacensības, jo aptuveni no sestā apļa mēs aizvadījām lēnu un neinteresantu braucienu.”

Savukārt Rikjardo sacīja, ka trases izkārtojums ir ļāvis viņam atsevišķās situācijās braukt lēnāk. “Bija brīži, kad nebraucu maksimālajā ātrumā, bet trases plānojums to atļauj, jo tajā ir grūti apdzīt.”

Kopvērtējumā pēc septītā posma sacensībām līderpozīcijā ar 110 punktiem atrodas Hamiltons, tālāk ar 96 punktiem seko Fetels, bet trešais ar 72 punktiem ir Rikjardo.

Savukārt konstruktoru kausā vadībā ar 178 punktiem atrodas “Mercedes”, kamēr “Ferrari” komandai ir 156 punkti, bet trešā ar 107 punktiem tikmēr ir “Red Bull”.

Jaunajā F-1 sezonā braucējiem ir jāveic 21 posms. Salīdzinot ar pagājušo sezonu, no kalendāra ir izņemts Malaizijas etaps, taču sacīkstes atgriezīsies Francijā un Vācijā. Francijas “Grand Prix” norisināsies slavenajā Pola Rikāra trasē, bet Vācijā sportisti par godalgām cīnīsies Hokenheimā.

Pagājušajā sezonā kopvērtējumā triumfēja Hamiltons, kurš izcīnīja savu ceturto titulu karjerā, bet komandu vērtējumā “Mercedes” palika nepārspēta ceturto gadu pēc kārtas.

Nākamais F-1 posms 10.jūnijā notiks Kanādā.