Hārtlijs: Iepriekš noraidīju piecus KHL piedāvājumus, jo baidījos no Krievijas..

Bobs Hārtlijs, sportazinas.com
Bobs Hārtlijs | Foto: KHL

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris pirms pievienošanās Kontinentālās hokeja līgas () komandai Omskas “Avangard” noraidījis piecus citus šīs līgas piedāvājumus, jo baidījies no Krievijas.

Hārtlijs plašā intervijā medijam “Sport-Express” stāstīja par starpsezonu, komandas sastāvu, mērķiem un sadzīvi Krievijā. Hārtlijs pagājušajā sezonā debitēja KHL, jau pirmajā sezonā pie “Avangard” stūres sasniedzot Gagarina kausa finālu.

“Pirms došanās uz “Avangard” teicu, ka vēlos vienas sezonas līgumu,” sacīja Hārtlijs. “Es nezināju, vai vadībai es patikšu vai man patiks KHL un vai mana sieva būs apmierināta ar sadzīvi Krievijā. Aleksandrs Krilovs [kluba vadītājs] gan toreiz mani pārliecināja noslēgt divu sezonu līgumu.”

“Pirms tam es noraidīju četrus piecus piedāvājumus no KHL, jo man bija bail no Krievijas,” atklāti stāstīja Hārtlijs. “ASV un Kanādā man stāstīja, ka šī briesmīga vieta, jo netiek laicīgi maksātas algas, sadzīve ir šausmīga un lidmašīnas ir sliktas kvalitātes. Šie stāsti lika man padomāt, taču vecāki man vienmēr teica, lai visu vienmēr pārbaudu uz savas ādas, nevis klausos baumās, jo kāds var samelot vai sagrozīt realitāti.”

“Kanādā man jautāja – vai krievi vispār smaida?” stāstīja Hārtlijs. “Atbildēju – protams, ka smaida! Taču Slava [Vjačeslavs] Kozlovs man teica, ka PSRS laikos, ja tu smaidīji un staigāji pa ielu, kāds varēja pienākt un pajautāt – ko tu smaidi? Protams, tas ir nosēdies cilvēku prātos, bet lietas uzlabojas un man kopumā patīk Krievija.”

“Beigās arī sapratu, ka man viss “Avangard” klubā patīk,” noteica kanādiešu treneris. “Man patīk gan komanda, gan tas, ko mēs darām, gan arī sadzīve. Mums ir arī jauniešu akadēmija. Kad ierados, visi stāstīja, ka Omska ir hokeja pilsēta, un es vēlējos par to pārliecināties. Kad sāku trenēt komandu, kādu dienu devos pie friziera, bet friziere mani atpazina. Smieklīgi, ka es nevarēju pateikt neko vairāk krievu valodā par “paldies”.”

Hārtlijs arī atzina, ka šobrīd jau daudz labāk pārzina Krievu valodu. “Saprotu valodu labāk – varu pasūtīt restorānos gandrīz jebkuru ēdienu. Zinu arī dažus hokeja terminus, bet skaidri runāt teikumos vēl nevaru. Preses konferencēs gan parasti saprotu, ko man jautā, taču nemēģinu atbildē krieviski.”

Savā pirmajā sezonā pie “Avangard” stūres Hārtlijs palīdzēja Omskas klubam 62 cīņās tikt pie 83 punktiem, kas Austrumu konferences kopvērtējumā deva ceturto pozīciju. Savā pirmajā sezonā Balašihā “Avangard” iekļuva Gagarina kausa finālā, kur atzina Maskavas CSKA pārākumu ar 0-4.

Hārtlijs arī kopš 2016. gada izskaņas ir Latvijas hokeja izlases stūrmanis, valstsvienību pagājušajā gadā aizvedot līdz pasaules čempionāta ceturtdaļfinālam.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par