Hārtlijs: KHL ir ļoti tuvu NHL līmenim

Bos Hārtlijs, sportazinas.com
Foto: Hawk.ru

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs ir pārliecināts, ka Kontinentālās hokeja līgas (KHL) līmenis daudz neatpaliek no Nacionālās hokeja līgas (NHL).

Jau ziņots, ka šonedēļ “Volvo ledus hallē” norisinājās Latvijas Hokeja federācijas (LHF) rīkotais treneru seminārs, kurā piedalījās arī Hārtlijs, bet praktiskajās nodarbībās dalībnieki pulkā bija vairāki esošie un potenciālie izlases spēlētāji.

Tāpat nedēļas gaitā Hārtlija vadībā risinājās īsa treniņnometne. Treniņos piedalījās tādi spēlētāji kā Miks Indrašis (Maskavas “Dynamo”), Artūrs Kulda (Čerepovecas “Severstal”), Ralfs Freibergs, Edgars Kulda (abi – Zlīnas “PSG Berani”), Rihards Bukarts (Šveningeres “Wild Wings”), Oskars Cibuļskis (Hradeckrālovas “Mountfield”), Guntis Galviņš (Tršinecas “Ocelari”) un daži gados jauni spēlētāji.

“Šajos treniņos piedalījās gan pieredzējuši izlases spēlētāji, gan arī daži jaunie puiši,” portālam “Sportazinas.com” atklāja Hārtlijs. “Mums bija iespēja viņiem parādīt, kā norisinās treniņi izlasē un kāda ir mūsu kultūra. Jaunie spēlētāji šobrīd atgriezīsies atpakaļ klubos, bet viņiem šī bija lieliska pieredze.”

“Šajos izlašu pārtraukumos varam saliedēties kā komanda. Saprotu, ka ir dažādas situācijas un pārbraucieni ir gari, tādēļ nevaram sapulcināt visus spēlētājus, tomēr tie, kuri ierodas iegūst nozīmīgu pieredzi nākotnei,” izteicās Latvijas izlases galvenais treneris.

Hārtlijs uzsvēra, ka šajā treniņnometnē bija svarīgi, ka jaunie puiši sajūt izlases atmosfēru un iegūst jaunas zināšanas.

“Zināju pieredzējušos spēlētājus, kā arī bija daži gados jauni hokejisti. Mūsu mērķis bija dot viņiem iespēju saprast, kā notiek treniņi valstsvienībā. Gribējām, lai jaunie hokejisti saprot, kas ir Latvijas izlase. Neskatoties uz to, ka treniņi ilga dažas dienas, viņi ieguva nozīmīgu pieredzi,” pauda Kanādas speciālists.

Hārtlijs arī izteicās, ka viņam ir patīkami būt Latvijā. “Vienmēr ir prieks atgriezties Latvijā – šeit ir lieliski cilvēki un galvaspilsēta. Izbaudu darbu gan ar Latvijas Hokeja federāciju, gan arī ar spēlētājiem.”

Tāpat treneris nesen piedalījās KHL Zvaigžņu spēlē, kur viņš bija Čerņiševa divīzijas komandas stūrmanis. Šosezon Hārtlijs pirmo reizi ir KHL komandas trenera arodā, jo pārstāv Omskas “Avangard” vienību.

“Tas bija lielisks un jautrs pasākums, kas bija teicami noorganizēts. Izbaudīju šīs trīs dienas, kuras biju Kazaņā. KHL nodrošināja lielisku šovu uz ledus un ārpus tā gan spēlētājiem, gan arī treneriem. Uzskatu, ka līdzjutējiem tika nodrošināts lielisks pasākums,” atzina treneris.

Hārtlijs arī izteicās, ka “Avangard” komandu viņam ieteicis slavenais krievu hokejists Iļja Kovaļčuks. “Es zināju par “Avangard” organizāciju vēl pirms pievienojos klubam. Viens no maniem galvenajiem mērķiem, nokļūstot KHL, bija darboties lieliskā organizācijā, kurai ir iespējas cīnīties par Gagarina kausu. Nokļuvu tur pēc sava kādreizējā spēlētāja Iļjas Kovaļčuka rekomendācijas, kurš pārliecināja mani pievienoties “Avangard”.”

Kanādietis arī uzteica KHL līmeni un “Avangard” klubu. “Tiekoties ar kluba vadību, sapratu, ka varēšu strādāt ar tiešām labiem cilvēkiem un būsim spējīgi veidot labu kultūru un komandu, kurā jaunie spēlētāji varēs iesaistīties lielajā komandā, bet to pastiprinās laba līmeņa pieredzējušie spēlētāji.”

“Šobrīd mums ir atlikušas četras spēles līdz izslēgšanas turnīram un es tiešām izbaudu šo pieredzi. KHL eksistē tikai desmit gadus, bet sacensību līmenis, arēnas, ceļošana un viss pārējais ir labā līmenī. Balašihā mums ir ļoti labi apstākļi un jāsaka, ka KHL ir ļoti tuvu NHL līmenim,” noslēdza Hārtlijs.

“Avangard” šobrīd KHL Austrumu konferencē ieņem ceturto pozīciju un ir viena no vienībām, kas dalību izslēgšanas turnīrā jau ir nodrošinājusi. Līdz ar Hārtlijs šosezon arī debitēs Gagarina kausa izcīņā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par