Heivords uzzibsnī ar līdera sniegumu, Embīdam sezonas rekords, Vestbrukam “triple-double”

03/01/2019 08:33

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) aizvadītajā naktī norisinājās deviņas spēles. Par latviešu uzbrucēja Rodiona Kuruca pārstāvētās Bruklinas “Nets” uzvaru pār Ņuorleānas “Pelicans” jau vēstījām.

Pret vienu no līgas pastarītēm Fīniksas “Suns” (9-30) nācās pasvīst talantīgajai Filadelfijas “76ers” komandai (25-14), kas izbraukumā tomēr ar 132:127 svinēja uzvaru. “76ers”, kas spēlēja bez savainotajiem Vilsona Čendlera un Džimija Batlera, aizvadīja lielisku pirmo puslaiku, noslēdzot to ar 23 punktu pārsvaru. Trešajā ceturtdaļā viesi izvirzījās pat 30 punktu vadībā, tomēr mājinieki spēja parādīt raksturu un pievilkt pat līdz trīs punktu atstatumam.

“76ers” rindās ar sezonas rezultatīvāko spēli izcēlās Džoels Embīds, kurš guva 42 punktus (30 pirmajā puslaikā) un izcīnīja 18 atlēkušās bumbas zem groziem. Bens Simonss pievienoja 29 punktus, kamēr snaiperis Dž.Dž Rediks izcēlās ar 27 punktiem. Zaudētāju atspēlēšanos spārnoja aizsarga Devona Būkera 37 gūtie punkti.

Ar 35 gūtiem punktiem Bostonas “Celtics” (22-15) uzvaru ar 115:102 pār Minesotas “Timberwolves” (17-21) kaldināja uzbrucējs Gordons Heivords, kurš savainojuma dēļ izlaida teju visu iepriekšējo sezonu. Ja iepriekšēja spēlē Heivords nespēja trāpīt nevienu metienu no spēles, tad šoreiz mērķi atrada 14 no 18 metieni no spēles. “Timberwolves” rindās labu sniegumu demonstrēja abi līderi. Endrū Viginss guva 31 punktu, kamēr Karls Entonijs Taunss pievienoja “double-double”: 28 punkti un 12 atlēkušās bumbas.

Rasela Vestbruka sasniegtais “triple-double” palīdzēja Oklahomsitijas “Thunder” (24-13) ar 107:100 izbraukumā pārspēt bez Lebrona Džeimsa spēlējošo Losandželosas “Lakers” (21-17). Vestbruks guva 14 punktus, kuriem pievienoja 16 atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles partneriem. Pols Džordžs asistēja ar 37 gūtiem punktiem, kamēr mājiniekiem 22 punktus guva Kaldvels-Poups.

Trīs spēļu zaudējumu sēriju pārtrauca Detroitas “Pistons” (17-19) basketbolisti, kuri izbraukuma spēļu sēriju noslēdza ar panākumu pār Memfisas “Grizzlies” (18-19) – 101:94. Izšķirošo izrāvienu “motoru pilsētas” pārstāvji veica ceturtajā ceturksnī. Bleiks Grifins uzvarētāju labā guva 26 punktus, pievienojot astoņas atlēkušās bumbas un septiņas piespēles.

Graujošu uzvaru izcīnīja Dalasas “Mavericks” (18-19) basketbolisti, kuri savu skatītaju priekšā ar 38 punktu pārsvaru uzveica Šarlotes “Hornets” (18-19) vienību – 122:84. Uzvaru mājinieki nokārtoja jau pirmajā ceturtdaļā, kad spēja realizēt desmit tālmetienus, kopumā gustot 42 punktus. Luka Dončičs spēli noslēdza ar 18 punktiem, tikpat pievienoja Deniss Smits juniors.

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta trešdienas spēļu rezultāti:

Šarlotas “Hornets” – Dalasas “Mavericks” 84:122 (26:42, 15:23, 24:29, 19:28);

Klīvlendas “Cavaliers” – Maiami “Heat” 92:117 (23:22, 20:36, 30:35, 19:24);

Vašingtonas “Wizards” – Atlantas “Hawks” 114:98 (35:29, 29:24, 24:31, 26:14);

Bruklinas “Nets” – Ņūorleānas “Pelicans” 126:121 (39:29, 34:29, 32:29, 21:34);

Bostonas “Celtics” – Minesotas “Timberwolves” 115:102 (25:21, 35:21, 27:39, 28:21);

Čikāgas “Bulls” – Orlando “Magic” 84:112 (16:32, 29:30, 17:28, 22:22);

Memfisas “Grizzlies” – Detroitas “Pistons” 94:101 (24:26, 31:25, 12:21, 27:29);

Fīniksas “Suns” – Filadelfijas “76ers” 127:132 (32:44, 17:28, 38:32, 40:28);

Losandželosas “Lakers” – Oklahomasitijas “Thunder” 100:107 (25;25, 32:34, 25:19, 18:29).