Hokeja izlases treneris Nummelins atklāj kuriozo pieredzi medaļu svinībās

30/05/2023 22:01
Nokopēts
Peteri Nummelins

Latvijas hokeja izlases galvenā trenera asistents Peteri Nummelins sarunā ar Somijas mediju “Iltalehti” pastāstījis par bronzas medaļu svinībām, kā arī atklāja savus turpmākos plānus valstsvienībā.

Latvijas izlase svētdien Tamperē svinēja uzvaru pasaules čempionāta mačā par bronzas medaļām, ar 4:3 papildlaikā pārspējot ASV. Šī vēsturiskā panākuma dēļ vakar valstī tika izsludināta brīvdiena, kuras ietvaros pie Brīvības pieminekļa tika veikta Latvijas izlases sagaidīšana. Iepriekš jau vēstīts, ka pasākumā piedalījās vismaz 30 tūkstošu līdzjutēju.

Sajūsmā par to bija arī Somijas speciālists. “Cilvēki kliedza, dziedāja, visa pieminekļa apkārtne bija pārpildīta. Pat brauciens ar autobusu no lidostas līdz pilsētai bija lielisks. Ceļmalās bija daudz fanu, mašīnas, kas brauca pretī, apstājās. Tas bija patiešām forši,” stāstīja Nummelins, atceroties arī pieredzi 1995. gada svinībās, kad viņš kā spēlētājs triumfēja pasaules čempionātā. “Arī toreiz Helsinkos bija daudz cilvēku, tā bija mākoņaina diena. Sajūtas kā spēlētājam un trenerim ir atšķirīgas, tāpēc nevēlos tās salīdzināt. Bet šie abi ir brīnišķīgi piedzīvojumi.”

Latvijas izlase pēc svinībām pie Brīvības pieminekļa tika uzņemta vizītē pie valsts prezidenta Egila Levita. “Mēs visi paspiedām roku prezidentam un viņš teica runu. Es no tā neko daudz nesapratu. Saņēmām arī medaļu. Šodien jājautā precīzāk, par ko ir medaļa. Tai jābūt kādai goda medaļai. Bet jā, vakardiena bija diezgan traka,” smejoties teica Nummelins.

Kā atklājis somu treneris, pēcāk visa komanda devās uz “Arēnu Rīga”, lai atstātu visu ekipējumu. Tad notika kas kuriozs. “Visi viens otram pateicām paldies un devāmies mājās. Gaidīju, ka kopā dosimies vakariņās vai kādā citā kopīgā pasākumā, lai visa komanda kopā ar personālu vēl vienu reizi satiktos. Tā nenotika,” stāstīja Nummelins.

50 gadus vecais speciālists šosezon strādāja Šveices Nacionālās līgas (NL) klubā “Ajoie”, bet izlases korpusam viņš tika piesaistīts novembrī. Arī nākamajā sezonā viņš strādās Šveicē, bet par nākotni Latvijas valstsvienībā viņš ar vadību vēl nav runājis. “Par to [Latvijas izlasi] vēl nav runāts. Tāda ir trenēšana – ja tu esi kaut kur iesaistīts, kaut kas vienmēr notiek. Vēlētos gan palikt Latvijas izlasē, pavadītais laiks šeit bija ļoti patīkams,” atklāja galvenā trenera asistents.

Ābols: Pie 2:3 pret ASV visi uz soliņa teica – ticam, ticam, ticam!

Latvijas hokeja izlase godalgota ar Valsts prezidenta medaļām

Latvijas izlase ieradusies Rīgā, desmitiem tūkstoši sagaida komandu pie Brīvības pieminekļa

Komentāri

  • Anonymous
    31/05/2023 17:56

    Grbēja turpināt uzņemt uz krūts bet nekā! Smagi!

Komentāri ir slēgti

TOP notikumi
1
X
2
5
3.6
1.73
1.98
3.7
3.6
3.7
2.95
2.25
2.37
3.9
2.6
4.1
3.4
1.9
1.12
9.75
19
1.36
5.5
7.75
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām