Iespēja atkal paveikt brīnumu – Latvijas hokejisti 2023. gada PČ uzsāks pret Kanādu

08/09/2022 12:02
Latvijas hokeja izlase

Nākošajā gadā Rīgā un  Tamperē paredzēts 2023. gada pasaules čempionāts hokejā. Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) publicējusi gaidāmo meistarsacīkšu grupas un grafiku, kurā Latvijas izlase savu atklāšanas maču aizvadīs pret Kanādas valstsvienību.

Arī pērn notikušajā čempionātā Rīgā abas komandas tikās turnīra pirmajā dienā, kur hokeja pasauli šokēja latvieši, triumfējot mačā ar 2:0. Kanāda, turnīru uzsākusi ar zaudējumu, par mata tiesu iekļuva izslēgšanas spēlēs, aizspēlējās līdz finālam un izcīnīja titulu.

B apakšgrupā Rīgā spēlēs Kanāda, Čehija, Šveice, Slovākija, Latvija, Norvēģija, Kazahstāna un Slovēnija, bet A grupā Somijā spēlēs ASV, Zviedrija, Vācija, Dānija, Francija, Austrija un Ungārija. Atklāšanas mačā mājiniece Somija 12.maijā, plkst.16:20 tiksies ar ASV izlasi.

Apakšgrupu turnīrs Somijas pilsētas Tamperes “Deck Arena” un “Arēnā Rīga” norisināsies līdz 23.maijam. 25.maijā Tamperē un Helsinkos norisināsies arī divas ceturtdaļfināla spēles. Ja Latvija un Somija kvalificēsies ceturtdaļfinālam, tad šie mači norisināsies 25.maija vakarā. Pusfināli un spēles par medaļām notiks Tamperē.

Šogad pasaules čempionātā, kas norisinājās Somijā par uzvarētājiem kļuva mājinieki, kas finālā ar 4:3 papildlaikā pieveica Kanādu. Bronzas medaļas izcīnīja čehi, bet Latvijas izlase ierindojās 10.vietā.