Ikgadējās pavasara raudas par LBL fināla kalendāru

VEF, Sportazinas.com
foto: basket.lv

Ir maija vidus, un tas nozīmē, ka klāt ir Latvijas Basketbola līgas (LBL) izšķirošie notikumi – fināls un cīņa par bronzu. Un atkal šis pavasara deja vu jeb kaislības ap spēļu kalendāru finālsērijā.

Kā bija sagaidāms, ap šo laiku sarosījās rējēji. Kas amizanti – visi to zināja, bet pagaidīja oficiālo LBS paziņojumu par kalendāra projektu. Kāpēc projektu? Jo esošie Latvijas čempioni “VEF Rīga” turpina startēt divās frontēs – VTB Vienotajā līgā un LBL, kas nozīmē, ka sensācijas gadījumā (VEF pieveic vareno CSKA) varam nonākt pavisam amizantā situācijā, kad reāli varam nezināt, kur, kad un cikos spēlēsim.

Var saprast BK “Ventspils” pusi – kāpēc viņiem būtu uz kādu jāgaida 10 dienas (LBL finālsērija sāksies 19. un 21. maijā Ventspilī, bet nākamā spēle 31. maijā Rīgā). Tiek piesaukti lozungi – viņi jau pat nespēlē visus apļus (VEF aizvada trīs), kas tās par atlaidēm un upurēšanos Krievijas čempionāta dēļ. Bet rodas jautājums – a ko darīt?

Vislielāko kritikas devu saņem LBS, kas arī rīko LBL. LBS regulāri tiek pārmesta VEF interešu lobēšana. Vieglāku dzīvi funkcionāriem nepadara fakts, ka VEF cilvēks Edgars Jaunups atrodas LBS valdē. Tātad – VEF par visām aktualitātēm, kas saistītas ar Latvijas basketbolu, uzzina pirmie no visiem klubiem. Rodas interesanta situācija – LBS vārdos atbalsta Rīgas kluba darbošanos dziļākos ūdeņos (atmetīsim rusofobiju, kas nu jau pārceļas arī uz skatītāju spriestspēju par VTB līgu un atzīsim – VEF no visiem Latvijas klubiem aizvada visvairāk visaugstākā līmeņa spēles), vienlaikus klusībā cer, ka tur panākumi netiks gūti. Ja VEF netiktu VTB līgas “play-off”, automātiski atkristu nepatīkamās sarunas un kalendāra lipināšana.

Tie, kas rej, iepriekš tika pieminēti viena iemesla dēļ. Šī: “LBL Nolikuma punkts 44.1.2. paredz, ka izslēgšanas turnīra kalendārs tiek sastādīts, ņemot vērā klubu līdzdalību starptautisko turnīru izslēgšanas spēlēs. Turklāt, lai atvieglotu spēļu kalendāra izveidi, pirms šīs sezonas ar klubu piekrišanu nolikumā netika fiksēts čempionāta beigu datums.” To teicis LBS prezidents Valdis Voins.

Tātad – visi jau labu laiku pirms paziņojuma zināja, ka būs sava veida anomālijas čempionāta noslēgumā, un, kas labākais, – tam piekrita. Līdz ar to šajā jautājumā jebkādi iebildumi tiek izteikti ar pamatīgu novēlošanos…

Neapskaužu LBS. Tai tiek pārmesta nevarība, bet, ja paskatāmies uz šo jautājumu objektīvi, tad LBS ir ķīlnieks šajā situācijā. Organizācija saņem kritiku par pielaidību VEF, par “Valga”/”Valka” divu apļu spēlēšanu. Pirms sezonas tai rēja virsū par auklēšanos ar nu jau mirušo “Barons/Kvartāls” un “Jūrmalas” bez piecām minūtēm pielaišanu LBL sezonai. Ja LBS rīkotos “pēc grāmatas” un “kā vajag”, lūk, kāda būtu LBL kopaina – finālists, pusfinālists un “play-off” dalībnieks čempionātā nepiedalītos. Kā tad izskatītos Latvijas basketbols?

Šo rindu autors neaizstāv nedz kādu klubu, nedz organizāciju, nedz noliedz kāda izteiktos pārmetumus par veidu, kā Latvijas basketbolā tiek risinātas lietas. Anomālijas ar klubu pielaišanu turnīram, kalendāra izveidi, spēļu translāciju nepietiekamība un citi jautājumi – to atrisināšanai aizvien ir jābūt LBS dienas kārtībā, un organizācijai ir jāspēj tie atrisināt, ko tā šobrīd nevar. Bet tas jau ir cits stāsts un par to citā reizē. Šī stāsta morāle – katrai medaļai ir divas puses.

Tavs viedoklis

1 Komentāri rakstam "Ikgadējās pavasara raudas par LBL fināla kalendāru"

Paziņot par
avatar
Šķirot pēc:   jaunākie | vecākie | vērtētākais
kadrs23
Viesis

Ko var cepties….Manupraat divas iespeejas Riigaa redzeet, ljoti iespeejamos Eiroliigas cempionus ar De Colo un Rodrigezu prieksgalaa, taa ir fantastika….Manis peec vispaar var tos finaalus LBL nespeeleet…