Indraša meli un Kalniņa atklātība – kā divi izlases spēlētāji tikuši līdz līgumiem teroristu valstī

08/07/2022 10:10
Nokopēts
Miks Indrašis

Vasaras pirmā puse parasti ir klusākais laiks hokejā. Šoreiz gan hokeja sezona ievilkās un Stenlija kauss noslēdzās vien jūnija beigās, taču arī pēc tam hokeja žurnālisti par mieru varēja vien sapņot, jo pēkšņi notika tas, ko diez vai gaidīja daudzi – sākumā Miks Indrašis, bet vēlāk arī Jānis Kalniņš paziņoja par līgumu ar teroristiskās valsts klubiem.

Pagaidām gan izskatās, ka Indrašis par 99% nespēlēs KHL, par Kalniņu skaidrība ir mazāka. Lai notiktu pāreja ar Latvijas hokejista dalību, tai jābūt apstiprinātai no Latvijas hokeja federācijas (LHF) puses speciālajā IIHF programmā. Pašlaik mūsu valsts likums aizliedz LHF apstiprināt šādas pārejas un organizācija konsultējas ar IIHF, lai atrastu izeju no situācijas. Ja IIHF pārejas neapstiprināšanu uzskatīs par nepamatotu, bet kāds no Latvijas spēlētājiem tāpat dosies uz Krieviju, viņš pēc tam nevarēs spēlēt Eiropā, jo pret nosacītu hokejistu būs piemērotas disciplināras sankcijas.

Indraša un Kalniņa gadījumi attīstījušies pēc atsevišķiem scenārijiem, un arī pēcgarša ir dažāda. Miks laikam izvēlējies sliktāko no iespējamiem scenārijiem. Hronoloģija izskatījās šādi – 29. jūnija tika izziņots kontrakts, tad sekoja gandrīz nedēļas ilgs klusums, un tikai 5. jūlijā (!) uzbrucējs savā “Instagram” uzrakstīja ne pārāk pārliecinošu tekstu par patriotismu un nespēlēšanu agresoru valstī.

Indrašis beidzot runā: Agresora valstī nespēlēšu!

Iemesls, kāpēc visu šo laiku Miks klusēja un ignorēja visu Latvijas mediju zvanus, ir visai vienkāršs – saprotot, kādās nepatikšanās viņš ir iekļuvis, hokejists steigā meklēja citu variantu. Izskatās, ka uzbrucējs nebija gatavs tik lielam spiedienam, vai arī nerēķinājās, ka situācija tiks apspriesta tik ilgi. Būsim godīgi – Latvijā sporta mediji ne tuvu nav ceturtā vara. Kad tika atrasta jaunā darbavieta un kontakts tika apstiprināts IIHF sistēmā, uzbrucējs nāca klajā ar savu paziņojumu par patriotismu. Taču ir arī vēl viena interesanta rindkopa.

“Redzēju, ka šajā dienās daudzi raksta- “šajā situācijā var redzēt manu īsto nostāju”, to pašu gribu teikt par visiem inteliģentajiem cilvēkiem, kas pauda savu neadekvāto un nepatīkamo viedokli manā virzienā balstoties uz neapstiprināto informāciju medijos,” šie vārdi ir Mika lielākie meli un mēģinājums vainu par savu nepārdomātu rīcību pārlikt uz citiem, kas nav nobriedušā cilvēka pazīme. Strīda situācijās žurnālisti vienmēr cenšas iegūt abu pušu viedokļus. Bet ja viena puse klusē un nekādi nereāģe – un tad sorry, pats vainīgs.

Es nezinu, kāda ir Indraša nostāja un pieļauju, ka viņš tiešām ir savas zemes patriots. Taču informācija par viņa kontraktu nav kaut kādas baumas. Par to paziņoja klubs un līgums ir reģistrēts KHL bāzē, ko NAV IESPĒJAMS izdarīt bez paša spēlētāja paraksta. Esmu konsultējies ar vairākiem Krievijas hokeja žurnālistiem, kuri arī pēc visiem notikumiem palikuši adekvāti un nav pamanīti propagandas izplatīšanā vai Z-īgošanā. Visi saka vienu un to pašu – līgums uz KHL bāzi automātiski nonāk pēc spēlētāja elektroniskā paraksta speciālā programmā. Vai to var izdarīt hokejista aģents? Jā, ja viņam ir izsniegta pilnvara, tad var. Tātad fakts ir acīmredzams, vai nu pats Indrašis, vai nu viņa pārstāvis parakstījis kontraktu.

“”Spartak” publiskotā informācija par manu pievienošanos šim klubam nav patiesa, manās rokās nav spēkā esošs līgums ar šo klubu!” raksta Indrašis, kas arī ir meli. Rokās līgums varbūt arī tiešām nav, jo, kā iepriekš minēju, viss notiek elektroniski. Vēl jo vairāk, tagad Miks iebraucis pamatīgās auzās. No vienas puses smagi cietusi viņa reputācija, no otrās – viņam ir divi līgumi, no kuriem tas, kas ir ar “Spartak”, ir jālauž. Nav šaubu, ka šeit “Spartak” rīkosies principiāli un mēģinās piedzīt pilnu kompensāciju, kas Indraša gadījumā ir viena trešdaļa no kontrakta vērtības – ap 10 miljoniem rubļu jeb nedaudz vairāk par 160 tūkstošiem eiro. Tiem, kuri smejas par to, es ieteiktu palasīt, kā pēc 24. februāra leģionāri atstāja KHL klubus, un no kādām summām viņiem bija jāšķiras, lai likuma ietvaros pārtrauktu sadarbību.

“Spartak” nāk klajā ar paziņojumu par Indraša līgumu

Uz šī fona pavisam citu taktiku izvēlējies Kalniņš, kurš kļuvis par Habarovskas “Amur” hokejistu. Atšķirībā no Indraša, vārtsargs neatslēdza telefonus un atbildēja uz katra žurnālista jautājumiem, tādējādi samazinot spriedzi. Šī ir tā situācija, kad es neatbalstu rīcību, bet vismaz saprotu motīvus, jo pats hokejists visu ir izskaidrojis – ņemot vērā to, cik ilgi palicis spēlēt, pašlaik jādomā arī par nākotni. Jocīgi, ka uz nelielu brīdi “Amur” lika aizdomāties visiem konspiroloģisko teoriju piekritējiem, jo kluba mājaslapā Kalniņš tika pieteikts kā Krievijas pilsonis. Kļūda gan tika izlabota bet, kā saka, internets visu atceras.

Habarovskas piedāvājums tiešām ir labs, jo “Amur” leģionāriem parasti piedāvā lielākus līgumus nekā citi vidusmēra klubi, ņemot vērā kluba ģeogrāfisko atrašanas vietu. Diemžēl arī Kalniņš savos izteikumos izvēlējās doties Maira Brieža ceļu un vienā no intervijām apsūdzēja medijus faktu sagrozīšanā, kā arī pārmeta, ka sporta mediji turpina pelnīt uz KHL rēķina. Ko lai saka, ieteiktu Jānim uzmanīgi papētīt “Sportaziņas”, “Sportacentru”, DELFI, TVNET, LSM un saskaitīt, cik ziņas par KHL ir publicētas kopš 24. februāra.

Pašlaik ažiotāža nedaudz norimusies, tajā pašā laikā pārejas joprojām nav apstiprinātas no LHF puses. Neoficiālā informācija liecina, ka KHL klubi savos tīklos mēģina ievilināt vēl vairākus Latvijas hokejistus, kuri pagaidām ietur pauzi. Viss atkarīgs no IIHF lēmuma – ja organizācija atļaus atteikt pārejas uz KHL klubiem, kas atbilst Latvijas likumam, bet ir pretrunā ar IIHF reglamentu, tad gan jau, ka neviens cits nemēģinās vienoties ar KHL klubiem. Ja IIHF neļaus to darīt, tad varēsim redzēt arī dažus citus latviešus, kuri bez sirdsapziņas pārmetumiem dosies izklaidēt cilvēkus, lielākā daļa no kuriem neuzskata Ukrainu par īstu valsti un atbalsta tirdzniecības centru, skolu un teātru bombardēšanu ar raķetēm.

Bieži vien tiek runāts, ka sports ir jānošķir no politikas. Bet pirms to izdarīsim mēs, lai to izdara Krievijas hokeja augstākās amatpersonas. Jau iepriekš tribīnēs tika pamanīti gan baneri ar prezidenta politikas atbalstu, gan Z-īgojošie līdzjutēji. Savukārt pirms pāris dienām Putins atgādināja, ka KHL bijusi viņa ideja. Domāju, komentāri šeit ir lieki.

Komentāri

 • Qworms
  08/07/2022 11:37

  Sāku pats tik ļoti neieredzēt šo Valsti. Ko var bāzt visus vienā maisā? Kāds hokejam sakars ar to, ko sūda Putins dara? Tagad visus krievus sauksim par okupantiem?
  Man ir tik daudz pazīstamu krievu pret, kuriem man nav naida un arī nebūs, lai kāda tautība viņam pasē ir rakstīta. Man jau vairāk liekās, ka šai Valstīj ir lielākas problēmas nekā Krievijai. Visi šitie sūda Latvijas mediji tikai sanaidot prot. Es tikai atbalstu gan Indraša, gan Kalniņa lēmumus, it īpaši, ja algas ir lielākas salīdzinot ar mūsu nabadzīgo valsti.
  Nejau visiem spīd tikt tādā lielvalstī kā Amerika un spēlēt kādā NHL komandā. Nebrīnos kapēc cilvēki pamet šito zemi.

 • Kainšvainlībtdihs
  08/07/2022 15:08

  Sports no politikas nekad nav bijis nošķirts, it sevišķi tas attiecas uz totalitārām, imperialistiskām valstīm. Labi sasniegumi sportā darbojas vēl labāk kā kiseļova, solovjova un gēbelsa labākie prātu bakstīšanas tekstiņi kopā ņemti, un nav bijusi neviena agresor valsts, kura to nav izmantojusi. Un ir ļoti bieža parādība, kad izcilākajiem sportistiem ir labas, ja ne tuvas attiecības ar agresoristiskajiem valsts vadītājiem. Agresīva tauta veido agresīvus imperialistiskus vadītājus, kuri veido imperialistiskas valstis, tas viss iet simbiozē un nav atdalāms. Un lielākā daļa agresorvals iedzīvotāji ar visu savu žulti atbalsta orku izdarības Ukrainā. Ir naivi, un stulbi apgalvot ka putins viens pats bombardē tirdzniecības centrus, stacijas, skolas, slimnīcas, dzīvojamās mājas, zog podus, apakšbikses, ceļojumu magnētiņus, un veļasmašīnas, slepkavo neapgruņotus cilvēkus, un izvaro, ieskaitot pat mazus bērnus. Tie kuri patiešām ir pret, lielākā daļa sēž klusi stūrīti un blisina acis, tikai retais to saka skaļi. Un ir jābūt bik apdāvinātam, lai nesaprastu, ka jebkāda daiļdarbība agresorvalstī paliks bez negatīvām sekām.

 • einars
  08/07/2022 22:07

  Konstantīns Fjodorovs, raksta autors -gaišreģis ir iegājis mūsu valsts hokejistu ādā un meklē nodevējus sportistos???? Viņš jau zina ka bez pieminētajiem Indraša un Kalniņa varētu būt vēl kāds kas grasās spēlēt KHL… Ko LHF piedāvā hokejistiem kā alternatīvu???? Kā pelnīt, iztikai-ģimenei spēlēt kādā “kolhoza” komandā par Latvījā noteikto minimālo algu??? Lūdzu atbildiet pirms nosodat!!

Komentāri ir slēgti

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām