Indriksons: Baidos, ka “melnie spēki” vēlas Gorkšu gāzt no LFF prezidenta amata

21/12/2018 15:01
Nokopēts
Guntis Indriksons, Kaspars Gorkšs, www.sportazinas.com

Kādreizējais Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents un LFF Goda prezidenta kārtā ieceltais Guntis Indriksons ir bažīgs, ka šobrīd ir vairāki “melnie spēki”, kas vēlas gāzt no organizācijas prezidenta amata pašreizējo vadītāju Kasparu Gorkšu.

Latvijas futbola izlase šobrīd ir galvenā trenera meklējumos, jo pēc aizvadītā UEFA Nāciju līgas cikla LFF šķīrās no somu speciālista Miksu Pātelainena.

“Ja es būtu Kaspara vietā, noteikti izvēlētos treneri pats un neuzklausītu citus viedokļus, jo viņam tāda iespēja ir, bet man tādas nebija,” portālam “Sportazinas.com” sacīja Indriksons. “Es pats neesmu bijis futbolists vai treneris un tādēļ savā laikā izveidoju treneru padomi, kas arī izraudzījās treneri. Tomēr jūs paši redzējāt, ka tas pēdējos gados nebija veiksmīgs solis, bet mainīt tur neko es diemžēl nevarēju.”

Indriksons ir pārliecināts, ka Latvijas futbolistiem ir jāpārstāv augsta līmeņa klubi, lai cerētu uz nacionālās izlases panākumiem.

“Sasāpējušais jautājums ir tas, ka mums šobrīd nav futbolistu, kuri varētu spēlēt labās līgās un labās komandas. To jau esmu teicis 100 reizes. Kamēr tas nebūs, Latvijas izlase uz pozitīviem iznākumiem un augstām vietām turnīros nevar cerēt.”

Kādreizējais LFF prezidents ir optimistiski noskaņots, raugoties uz Gorkša potenciālu prezidenta amatā, tomēr arī pašreizējā darbībā redz nelielas problēmas.

“Kaspars LFF vadībā ir ļoti īsu laiku un es domāju, ka viņš ir spējīgs padarīt ļoti daudz un labas lietas, bet es viņam esmu teicis – ir nepieciešams izpildīt visus solījumus, kas tika pausti pirms kongresa un tā laikā. Tobrīd varēja daudz ko solīt un neviens neko nevarēja prasīt. Nebija arī pamata to darīt, jo Kaspars tobrīd bija tikai neilgu laiku beidzis spēlēt futbolu profesionāli.”

“Esmu pārliecināts, ka Gorkšs šobrīd nav izveidojis savu komandu un domāju, ka tai ir jābūt dzelžainai. Tā ir liela problēma un var atsaukties arī nākotnē. Protams, es saprotu, ka komandas veidošana ir laikietilpīgs process, bet viennozīmīgi savu komandu vajadzēja censties izveidot jau pirmajā mēnesī un pēc tam to pilnveidot. Manuprāt, tas nav noticis, bet, neskatoties uz to, Kaspars ir spējīgs palīdzēt Latvijas futbolam dot to, kas ir vajadzīgs,” uzskata Indriksons.

Kādreizējais LFF prezidents uzskata, ka Gorkšu šobrīd “apdraud” citi konkurenti, kuri vēlas ieņemt LFF vadītāja amatu. “Es ļoti baidos, ka “melnie spēki”, kas bija iepriekšējās vēlēšanās, nav metuši plinti krūmos un darīs visu, lai Kasparu gāztu maksimāli ātri. Par to esmu pilnīgi pārliecināts.”

Indriksons gan nepaskaidroja, ko domāja ar jēdzienu “melnie spēki”. “Nedomāju, ka man būtu jānosauc uzvārdi, taču ir cilvēki, kuri grib nokļūt pie LFF stūres jeb astoņiem deviņiem miljoniem eiro, kuru būs ar katru gadu vairāk un esmu pilnīgi drošs par to. Ir liela laime, ka Kasparam izdevās kļūt par LFF prezidentu, jo vismaz esam drošībā par finansēm, ka tās netiks izsaimniekotas. Cīņa būs pamatīga.”

Indriksons arī izteicās, ka Latvijā ir svarīgi attīstīt jaunatnes futbolu, kas attiecīgi uzlabotu kopējo futbola tēlu valstī.

“Viennozīmīgi būtu jāīsteno iecere, ka zem jaunā galvenā trenera būtu treneru kolektīvi, kas vadītu U-21, U-19 un citas jaunatnes izlases, lai būtu viena centralizēta vadība. Uzskatu, ka Latvijas futbolā ir jādara viss, lai mums būtu konkurētspējīgi jaunie futbolisti un visa veida izlases priecētu līdzjutējus un sporta sabiedrību kopumā. Katrā ziņā tas būtu ieguldījums nākotnē pozitīvākam tēlam visam Latvijas futbolam kopumā. Ar vilku konceptiem un citām aktivitātēm to var izdarīt tikai īslaicīgi, taču ilgtermiņā ar to tēlu uzlabot ir praktiski neiespējami,” uzskata kādreizējais LFF prezidents.

Indriksons arī uzsvēra, ka ir svarīgi panākt to, lai futbolisti jauniešu vecumā aizbrauc uz ārzemju futbola akadēmijām.

“Jau kongresā daudz izteicos un vēlreiz varu atkārtot, ka Latvijas futbolā šobrīd ir pilnvērtīga sistēma, un Kasparam tā ir vēl jāuzlabo. Futbols šobrīd ir aizgājis kosmiskā līmenī un konkurence ir milzīga. Šobrīd praktiski jebkurā valstī masveidīgi ir izveidotas futbola akadēmijas, kurās reāli no rīta līdz vakaram spēlētāji pareizi trenējas, pareizi ēd un saņem pareizu medicīnu. Es Latvijā to nevarēju izveidot, jo tam ir nepieciešama nauda, kāda mūsu laikā nebija un parādījās tikai pēdējos trijos četros gados.”

“Šobrīd ir jādara viss, lai 7-16 gadus veci futbolisti aizbrauktu uz ārzemju akadēmijām. Principā iepriekš to izdarījām ar vairākiem jaunajiem futbolistiem, jo aizbrauca gan Andrejs Cigaņiks, gan Roberts Veips, gan Aleksejs Saveļjevs, gan Vladislavs Soloveičiks, gan arī Jānis Grīnbergs. Pie tā ir nopietni jāstrādā. Es joprojām redzu, ka puikas treniņos joprojām spiesti pēc neprecīziem sitieniem iet pakaļ bumbām un meklēt tās krūmos vai uz ielām. Es to nesaprotu. Šobrīd ir pieejami līdzekļi, lai uzlabotu infrastruktūru, bet tiek veiktas dažādas citas akcijas. Negribu būt soģis, bet ticu, ka Kaspars to spēj izdarīt.”

Tāpat Indriksons atklāja, ka negrasās atgriezties savulaik leģendārā Latvijas futbola kluba “Skonto” sistēmā. Daļēji zem šī nosaukuma joprojām eksistē pirmās līgas komanda “RTU/Skonto Academy”.

“Es palīdzu cilvēkiem klubu atjaunot, bet pats neplānoju pilnvērtīgi atgriezties tā struktūrā, turklāt ir nepieciešamas ļoti lielas naudas summas. Futbola klubam ir nepieciešama sava bāze, kā tas bija “Skonto” laikos, citādi no tā nav jēgas. Protams, “RTU/Skonto Academy” kluba vadībai ir plāns to atgriezt virslīgas līmenī. Ir jāsāk ar infrastruktūru un ja izdosies nokomplektēt tādu komandu, kas saprot, ko dara un grib darboties, tad ir jēga turpināt. Ja nē, tad jebkuram klubam principā nav vērts turpināt darbību. Ja klubu vadībās nebūs pareizo cilvēku, mēs būsim tur, kur esam šobrīd,” noteica kādreizējais LFF prezidents.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām