“IndyCar” amerikāņu talants Herta par iespējamo dalību F-1: Man tā ir reāla ambīcija

14/05/2022 16:23
Nokopēts
Koltons Herta

22 gadus vecais ASV autosportists Koltons Herta kādu dienu vēlas īstenot sapni par dalību Pirmās formulas (F-1) čempionātā, braucējs atklājis sarunā ar sacensību rīkotājiem. Kā zināms, Herta šobrīd startē “IndyCar”, kā arī viņam ir noslēgts sadarbības līgums ar “McLaren”, kas nākotnē, iespējams, varētu izskatīt viņa kandidatūru startēšanai F-1.

“Man tā ir reāla ambīcija,” sacīja Herta, kurš šī gada otrajā pusē aizvadīs testus ar “McLaren” pagājušās sezonas mašīnu. “Kad beigšu karjeru un runāšu par lietām, kuras esmu paveicis kā pilots, vēlos pieminēt arī dalību F-1. Tā ir viena no manām prioritātēm. Iepriekš vēlējos nokļūt “IndyCar” un “Indy 500”. Protams, vēlos arī uzvarēt “Indy 500″, kas pagaidām man vēl nav izdevies.”

“Man ir saraksts ar dažādām sacensībām, kurās es vēlētos piedalīties un Pirmā formula noteikti tajā ir augstāk par lielāko daļu no mērķiem,” atzina Herta. “Kādā brīdī vēlos braukt F-1, tāpēc svarīgi būt atstāt labu iespaidu testos, kas varētu atvērt durvis.”

Herta iepriekš parakstīja testēšanas un attīstības līgumu ar “McLaren” komandu. Viņš ir visu laiku jaunākais “IndyCar” posma uzvarētājs un kopumā šajā sacensību seriālā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpis sešas reizes. 2020. gadā viņš kopvērtējumā finišēja trešajā vietā, bet šosezon ieņem 11. pozīciju 29 braucēju konkurencē.

Zīmīgi, ka viņš “IndyCar” pārstāv “Andretti Autosport” komandu, kas iepriekš pauda vēlmi piedalīties F-1 2024. gadā. Tāpat jāatzīmē, ka ASV piloti F-1 nav startējuši kopš 2015. gada, kad dažos posmos piedalījās Aleksandrs Rosi.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām