Interesantākais “play-off” pēdējo gadu laikā – sākas “Optibet hokeja līgas” izslēgšanas turnīrs

21/03/2021 10:31

Rītdien plkst. 19:00 Jelgavā ar spēli starp vietējo “Zemgali/LLU” un Rīgas “Mogo/LSPA” sāksies “Optibet hokeja līgas” pusfināli. Šogad līdzjutējus sagaida interesantākais “play-off” turnīrs pēdējo laiku sastāvā, jo TOP4 komandas kļuvušas stiprākas gan spēlētāju, gan treneru ziņā.

Lai arī vietējā čempionātā neiztika bez atceltajām spēlēm dēļ Covid-19, kopā turnīrs norisinājās bez incidentiem. Vissmagāk cieta HS “Rīga” – pēc valdības aizlieguma nepilngadīgiem sportistiem trenēties un piedalīties sacensībās, Oļega Sorokina trenētājai komandai bija piespiedu pauze divarpus mēnešu laikā. Labāko četrinieks gan nepārsteidz, jo pirms sezonas skaidrības nebija tikai par to, kādā secībā šīs vienības ierindosies turnīra tabulā.

“Zemgale/LLU” dominance un “Olimp/Venta 2002” pakaļdzīšanās

Jelgavas klubs nekad netika uzskatīts par reālo titula pretendenti. Arī 2017./2018. gadā, kad “Zemgale/LLU” pirmo reizi komandas vēsturē iekļuva OHL finālā, eksperti paredzēja “Kurbada” uzvaru. Tā arī notika, rīdziniekiem svinot uzvaru sērijā ar 4-0. Šosezon Jelgavas kluba vadība izdarīja spēcīgo soli, kā galveno treneri uzaicinot Arti Ābolu. Speciālists ar lielu KHL un izlases pieredzi uztaisīja laba līmeņa uzbrūkošu komanda, kurai ir arī labākā aizsardzība OHL. “Zemgale/LLU” rindās par līgas līmeņa zvaigzni kļuva uzbrucējs Kirils Tambijevs, kurš 27 spēlēs sakrāja 52 (20+32) punktus. Kas svarīgi – komandā ir vien seši hokejisti vecumā virs 25 gadiem, savukārt, pēc “Eliteprospects” datiem, “Zemgales/LLU” vidējais vecums ir nedaudz zem 22 gadiem.

Par jelgavnieku iespējamo triumfu pamatturnīrā sāka aizdomāties tad, kad komanda parādīja 13 uzvaru sēriju. Protams, netrūka kļūdu, piemēram, neveiksme pret “Dinaburgu” vai zaudētie punkti pret “Prizmu/IHS”. Kopā “Zemgales/LLU” triumfs OHL sanāca pārliecinošs, un visai iespaidīgi ir komandas rezultāti pret pārējām TOP4 vienībām – 14 uzvaras no 18.

“Olimp/Venta 2002” tradicionāli ir cits ceļš ar akcentu uz pieredzējušajiem spēlētājiem. Komandas kapteinis ir 39 gadus vecais Georgijs Pujacs, tāpat sastāvā atrodami tādi hokejisti kā Aleksejs un Maksims Širokovi, Aleksandrs Jerofejevs, Edijs Brahmanis, Dmitrijs Korņilovs, sezonas laikā rīdziniekiem pievienojās arī 12 pasaules čempionātu un trīs olimpisko spēļu dalībnieks Miķelis Rēdlihs. Arī “Olimp/Venta 2002” neiztika bez pārsteigumiem – par tādu uzskatāms, piemēram, zaudējums pret “Rīgu” ar 0:4 vai 5:7 pret “Dinaburgu”. Pamatturnīrā Jurija Agureikina vadītā komanda finišēja sešus punktus aiz jelgavniekiem, un to vislabāk paskaidro savstarpējo spēļu bilance – viena uzvara sešos mačos.

Optibet hokeja līga

Optibet hokeja līga

Treneru maiņas Liepājā un Rīga

Divās OHL komandas sezonas laikā tika veikta treneru maiņa – “Liepājā” un “Mogo/LSPA”. Vēju pilsētas hokejisti sezonu uzsāka Gunta Pujāta vadībā. 2018./2019. gada sezonā speciālists aizveda “Ventu 2002” līdz čempiontitulam Jaunatnes attīstības hokeja līgā (JAHL) jeb Latvijas otrajā spēcīgākajā līgā. Darbs ar “Liepāju” viņam kļuva par pirmo galvenā trenera amatā Latvijas Virslīgā. Līdz oktobra vidum komanda svinēja sešas uzvaras astoņās spēlēs, bet piedzīvoja zaudējumus pret “Olimpu/Ventu 2002” un “Zemgali/LLU”, līdz ar ko tika pieņemts lēmums pastiprināt treneru kolektīvu. Pujāts komandā palika par asistentu, savukārt par galveno treneri iecēla Normundu Sējēju – bijušo Rīgas “Dinamo” ģenerālmenedžeri un treneri, kura pēdējā darba vieta bija ĢM amatā Taškentas “Humo”. Situāciju tas kardināli nemainīja, jo gan pret jelgavniekiem, gan pret olimpiešiem bilance ir 1-5.

“Mogo/LSPA” bija cita situācija – komandu vadīja pieredzējušais speciālists Igors Smirnovs, kurš 2018./2019. gada sezonā aizveda komandu līdz čempiontitulam. Tomēr šosezon komandai vairs neveicās tik labi, un, ņemot vērā neveiksmes mačos ar tiešajiem konkurentiem, tika pieņemts lēmums piesaistīt vēl vienu treneri ar KHL pieredzi – Ģirtu Ankipānu. Speciālists atzina, ka viņa galvenais mērķis bija sagatavot komandu “play-off” spēlēm. Lai arī “Mogo/LSPA” vieta izslēgšanas mačos netika apšaubīta, diez vai rīdzinieki var būt apmierināti ar ceturto vietu.

Šosezon noteikti bez 4-0

“Nedomāju, ka tas būs galvenais akcents. Šīs spēles noteikti būs interesantas. Artis bija pirmais, kurš mani apsveica. Ko es varu teikt, cīnīsimies. Dod Dievs, tiksimies finālā un lai viss izšķiras septītajā spēlē!” iespējamas spēles “play-off” turnīrā pret Ābola vadīto “Zemgali/LLU” sarunā ar “sportazinas.com” janvārī teica Ankipāns. Tiesa, komandas rezultāti ir tādi, ka pret pamatturnīra labāko komandu jāspēlē jau pusfinālā. Paša Ankipāna bilance pret jelgavniekiem ir 1-2, jo tieši viņa trenētā vienība pārtrauca “Zemgales/LLU” 13 uzvaru sēriju.

Pagaidām gan grūti iedomāties, ka “Mogo/LSPA” spēs iekļūt finālā no ceturtās vietas. Protams, var gadīties visādi pārsteigumi, tomēr kopumā “Zemgale/LLU” izskatās labāk. Rīgas klubam ir lielāka pieredze OHL “play-off”, savukārt Jelgavas klubs spēlē ļoti organizēti, it īpaši aizsardzībā. Šī noteikti būs interesanta un principiāla sērija ar, iespējams, sešām-septiņām spēlēm. Vai “Mogo/LSPA” spēs pārsteigt? Tāda iespēja ir, kaut arī neliela.

“Olimpa/Ventas 2002” un “Liepājas” pārī no malas viss šķiet skaidrs, jo pamatturnīrā rīdzinieki liepājniekus apspēlēja piecas reizes no sešām. Pirms pusotras nedēļas “Liepājas” vadība pieņēma diezgan negaidītu lēmumu, atlaižot komandas kapteini Bruno Zabi un ilggadējo aizsargu Mārtiņu Oskaru Freimani. Abu pieredze noteikti noderētu sērijā pret tik pieredzējušo pretinieku, kas, varbūt, nav tik ātrs, toties zina, kā spēlēt “play-off” spēlēs. Olimpiešiem gan ik pa laikam ir tendence nenovērtēt pretinieku, līdz ar ko arī šīs pāris solās būt interesants.

OHL pusfinālu kalendārs

22.03 “HK Zemgale/LLU” – “HK Mogo/LSPA”
23.03 “HK Olimp/Venta 2002” – “HK Liepāja”
24.03 “HK Zemgale/LLU” – “HK Mogo/LSPA”
25.03 “HK Olimp/Venta 2002” – “HK Liepāja”
26.03 “HK Mogo/LSPA” – “HK Zemgale/LLU”
27.03 “HK Liepāja” – “HK Olimp/Venta 2002”
28.03 “HK Mogo/LSPA” – “HK Zemgale/LLU”
29.03 “HK Liepāja” – “HK Olimp/Venta 2002
*30.03 “HK Zemgale/LLU” – “HK Mogo/LSPA”
*31.03 “HK Olimp/Venta 2002” – “HK Liepāja”
*1.04 “HK Mogo/LSPA” – “HK Zemgale/LLU”
*2.04 “HK Liepāja” – “HK Olimp/Venta 2002”
*3.04 “HK Zemgale/LLU” – “HK Mogo/LSPA”
*4.04 “HK Olimp/Venta 2002” – “HK Liepāja”

*ja nepieciešams

Komentāri - 1

  • Imants Vilk
    22/03/2021 00:56

    loti,interesanti ka 4 liga vai 5 spele,kur tada interesa,raksta nosaukums ,super,kur tadu ņem…

Pieslēgties

Dienas fokusā

15/04/2021 13:13

Dārziņš noslēdz jaunu līgumu ar “Dinamo”, komandai pievienojas arī zviedru vārtsargs

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas “Dinamo” noslēdzis līgumu ar uzbrucēju Lauri Dārziņu un zviedru vārtsargu Johanu Matsonu, paziņojusi vienība. Matsons 2020./2021. gada sezonā spēlēja “Frolunda” komandas sastāvā Zviedrijas spēcīgākās…