Irbe: Gudijs iedeva papildus drošības sajūtu un latiņu pacēla vēl augstāk

15/05/2024 12:42
Nokopēts
Artūrs Irbe
SPORTAZINAS.COM, EKSKLUZĪVI NO ČEHIJAS

Latvijas hokeja izlases vārtsargu treneris Artūrs Irbe pēc valstsvienības rīta treniņa pirms pasaules čempionāta spēles pret Vāciju atskatījās uz Kristera Gudļevska sniegumu vakardienas mačā, kā arī raksturoja nākamo pretinieku.

Jau vēstīts, ka vakar Latvija ar 2:0 pārspēja Kazahstānu, Gudļevskim atvairot visus 22 metienus. Latviešu vārtsargam šī bija pirmā spēle turnīrā, kā arī pirmā spēle pasaules čempionātos kopš 2019. gada. “Elvis uz sevi liktās cerības ir attaisnojis, tad mēs ielikām Gudi, kurš atkal to latiņu pacēla tālāk, un tagad Elvis atkal cels to tālāk, esmu pilnīgi pārliecināts. Bet kas šodien būs vārtos – neviens vēl nav teicis. Man jādabū atļauja no galvenā trenera, lai varētu teikt, man nav tāds mandāts. Protams, ka mēs zinām [kas šodien spēlēs vārtos], jūs arī uzzināsiet un visi būs laimīgi, jo viss būs labi.

Kristeru izlases vārtos mēs redzējām pēc piecu gadu pārtraukuma. Viņš parādīja baigo briedumu un atkal iedeva papildus drošības sajūtu. Skatoties no šī leņķa, tad man darba apstākļi ir vienkārši fenomenāli, man ir forši ar tādiem džekiem strādāt, jo viņi vienkārši spēlē un nav, par ko sūdzēties. Gudis ir savos zieda gados, un es viņam novēlu tos pēc iespējas ilgāk noturēt. Viņš ir pro, un man nav ko piebilst – viegli strādāt,” priecīgs ir treneris.

“Ar laukuma spēlētājiem dalos ar informāciju par spēles situācijām. Ideja ir tāda – vai vārtsargs redz apdraudējumu, vai neredz. Ir situācijas, kad man kā vārtsargam ir viegli, jo nav apdraudējuma. Tajā brīdī, kad uzbrucējs neapdraud vārtus, es skatos uz citām pusēm, kur varētu nākt tas nākamais apdraudējums. Kad spēlētājs pagriežas pret vārtsargu un sāk apdraudēt, tajā brīdī man viņam vairāk jākoncentrējas, man paliek grūtāk, pat ja viņš netaisās mest. Pagriezies pie vārtiem, parādi, ka tu tūlīt var uzmest, un vārtsargam uzreiz ir grūtāk atrast piespēles adresātu. Tādas lietas es ar viņiem apspriežu,” par sarunām ar laukuma spēlētājiem treniņa laikā saka Irbe.

“Vāciešiem ir divi vārtsargi, pagājušā PČ varonis [Matiass] Nīderbergers un [Filips] Grubauers. Kuru viņi liks spēlēt, grūti pateikt, bet tas uzdevumu nemaina, jo mēs jau nepielāgojamies [pretinieku] vārtsargiem. Zinām, kādu spēli mums jāspēlē. Uzskatu, ka nevajag [spēlētājiem] piebāzt galvu ar kaut kādām niansēm, ka tev jātrāpa tur un tur. Labāk ļaut uzmest un labākais ieteikums ir iet uz vārtiem un izveidot tur lielu satiksmi. Tad jau tās ripas ieskries. NHL ejošākais teiciens bija “izveidojiet milzu burzmu pie vārtiem.” Nevienam tas nepatīk,” saka vārtsargu treneris.

Irbe arī atklāja, kā jārīkojas ripu ķērājam, kad viņam priekšā ir burzma. “Vēlams būt tādā augstumā kā Elvis un Gudis, tas ļoti palīdz. Viņi tur no otrā stāva visu var redzēt. Manā laikā man bija drusku cita sistēma, es skatījos no pagraba, pielecos tik zemu, ka starp kājām reizēm meklēju to ripu. Galvenais ir gribēt to ripu atrast ar savām acīm. Jo tajā brīdī, kad tu padodies – es nevaru to atrast, un atslābinies, tas ir jau ir potenciāls gols. Tev jāmeklē, pat ja tu to neredzi, ja nevari nekā savādāk, skaties uz citu cilvēku ķermeņiem, skaties uz viņu acīm, kur viņi skatās, no kurienes tas metiens nāk.”

Gudija miers, Ločmeļa enerģija, Egles izpildītais solījums – septiņi novērojumi par spēli pret Kazahstānu

TOP notikumi
1
X
2
1.1
13.6
27.21
1.27
7.03
10.94
6.82
5.77
1.43
1.68
4.93
4.49
2.8
3.1
2.25
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām