Izlietais alus, “Liepājas” cerība un sekošana saviem sapņiem – kā pagāja Latvijas kausa fināls

21/02/2023 09:17
Nokopēts
VEF Rīga

Aizvadītās nedēļas nogalē Liepājā norisinājās Latvijas basketbola kausa fināls. Lai arī mājinieku komanda piedzīvoja pārliecinošu zaudējumu pret “VEF Rīga” ar 66:87, uz maču sanākušie līdzjutēji diez vai varēja būt sarūgtināti. Spēle pagāja fantastiskā gaisotnē un pozitīvās emocijas tika piedzīvotas, neatkarīgi no fanu piederības.

Reti gadās redzēt, kad mačā ar divu Latvijas komandu dalību būtu sapulcējies tik liels, pat milzīgs cilvēku skaits – vairāk nekā divi tūkstoši. Jau pusstundu pirms spēles atrast brīvu vietu Liepājas olimpiskā tribīnes centrs bija visai pagrūts uzdevums, bet kompānijai no trīs-četriem cilvēkiem – gandrīz neiespējams. To uzsvēra arī liepājnieku kapteinis Renārs Birkāns – iepriekš redzējis divas tribīnes “Liepāja”, bet tā, lai abas būtu piepildītas – pirmo reizi.

Skatītāji Latvijas basketbola kausa finālspēlē

Skatītāji Latvijas basketbola kausa finālspēlē | Foto: Ģirts Gertsons

Galvenais, par ko parūpējās rīkotāji, bija svētku sajūta un gaisotne ap basketbola spēli. Gan komandu parādīšanās, gan kopīgā himnas dziedāšana, gan troksnis, ko rādīja vairāk nekā divi tūkstoši cilvēku – viss bija fantastiskā līmenī. Visādi konkursi un mūzikas priekšnesums pārtraukumā – tā, lai būtu ko atcerēties arī ārpus basketbola spēles. Kāds varētu teikt, ka gaisotne bija “kā ārzemēs”, taču izlases spēles parāda, ka arī esot Latvijā basketbolu tiešām var lieliski “iesaiņot”, lai cilvēkiem tiešām būtu vēlme nākt un skatīties. Visi smaidīja, pat policisti, un ik pa laikam tas pat vairāk atgādināja festivālu, nevis basketbola spēli. Tribīnēs bija milzīgi daudz dažāda vecuma bērnu, kas tiešām priecē. Savukārt kāda dāma maču apmeklēja ar mazo sunīti klēpī. Var tikai iedomāties, kādu stresu piedzīvoja mājdzīvnieks tik milzīgā troksnī…

Sākumā izskatījās, ka liepājnieki vienkārši pārdega. Pat metieni bez pretestības lidoja garām, piespēles tika pārvērtas. “VEF Rīga” uz spēli ierādās vien astoņu cilvēku sastāvā, jo daži šīs vienības basketbolisti kausa ietvaros tika iespēlēti fārmklubā un nevarēja pārstāvēt “lielo” komandu. Tas netraucēja rīdziniekiem ātri izvirzīties vadībā un iegūt pārliecību. Tiesa, uz lielu pārtraukumu rīdzinieki aizgāja vien ar mīnus pieci, kas mājinieku faniem un spēlētājiem uz otro puslaiku lika skatīties cerīgi. Tomēr mača turpinājumā īsti nebija sajūtas, ka “Liepāja” tiešām varētu ieķerties. Komandai nav šādas izšķirošu spēļu prakses, arī Birkāns atzīmēja, ka nekad nav spēlēts finālā, kas arī atstāj milzīgu ietekmi.

“Liepājas” kapteinis Birkāns: Vairs nekad negribētu būt tādā situācijā, kad jāvēro citas komandas prieki

Ar grupas izvēli nelielam koncertiņam lielajā pārtraukumā arī ir trāpīts. “Bermudu divstūris” tiešām spēja daudzus cilvēkus, kuri gan dejoja, gan dziedāja līdzi. “Mamma man teica, seko saviem sapņiem, un meitenes sekos tev”, “Sarkan balt sarkanais mastā plīvo”, un, protams, “Ballējam, neguļam” kārtīgi uzlādēja skatītājus un padarīja pasākumu par emocijām vēl bagātāku.

 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Latvijas Basketbola savienība (@basketbols)

Neiztika arī bez kāzusiem. Pirmajā pārtraukumā norisinājās konkurss, kura ietvaros diviem līdzjutējiem bija jāiemet pa četriem metieniem no groza tuvuma, tad jāskrien uz laukuma centru un jāiztukšo alus glāze, kura bija nolikta uz galdiņa. Diemžēl viens no konkursa dalībniekiem, kā paraksti raksta policijas relīzēs, “neizvēlējās situācijai atbilstošu ātrumu” un nogāza galdiņu, kā rezultātā alus tika izliets uz laukuma. Četri puiši ar dvieļiem cītīgi strādāja, lai novērstu šādas neparedzētās avārijas sekas, un rezultātā pārtraukums ierasto divu minūšu vietā ilga vismaz piecas.

Tāpat gribētu piekrist konta “Par Basketbolu” paustajam, ka milzīgs “Užavas alus” logo laukuma centra izskatījās ļoti pārspīlēti. Skaidrs, ka sponsors ir pelnījis vietu centrā, tomēr parasti abas puses cenšas atrast tādu risinājumu, lai tas paliek kontekstā. Šajā gadījumā sponsora logo nevajadzētu pārsniegt centra apļa robežas, lai izskatītos stilīgi un gaumīgi.

Kopumā izvērtējot finālu, LBS pelnījusi uzslavas. Gan par to, ka fināls notika tieši Liepājā, kur spēja savākt pilnas tribīnes, gan par to, ka gandrīz par visu tika padomāts. Tikmēr man kā “hokeja cilvēkam” pēc aiziešanas no Liepājas olimpiskā centra palika arī nedaudz skumji, ka LHF jau kuru gadu nolemj nerīkot līdzīgu pasākumu hokeja klubiem. Pēdējo reizi tas notika 2018. gadā un toreiz “Arēnas Rīga” tribīnēs sapulcējās vairāki tūkstoši cilvēku – kaut kas neticams vietējā mēroga spēlēm.

Pagaidām neviens nav komentējis

Pieslēgties

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām