“Liepājas” kapteinis Birkāns: Vairs nekad negribētu būt tādā situācijā, kad jāvēro citas komandas prieki

20/02/2023 11:37
Nokopēts
Renārs Birkāns

Basketbola kluba “Liepāja” kapteinis Renārs Birkāns pēc Latvijas kausa finālspēles sarunā ar “sportazinas.com” dalījās emocijās par notikušo spēli pārpildītajā Liepājas olimpiskajā centrā, kā arī skaidroja neveiksmīgā snieguma iemeslus.

Jau vēstīts, ka vakar “Liepāja” savā laukumā ar 66:87 atzina “VEF Rīga” pārākumu, Rīgas komandai otro gadu pēc kārtas izcīnot Latvijas kausu. Pats Birkāns laukumā pavadītajās 32 minūtēs un 47 sekundēs izcēlās ar sešiem punktiem, trīs izcīnītām bumbām zem groziem un astoņām rezultatīvām piespēlēm. Maču klātienē apmeklējuši vairāk nekā 2000 skatītāju.

“Tajā brīdī esi priecīgs par komandu, kura izrādījās spēcīgāka. Tajā pašā laikā apdomājies, ka tu nekad vairs negribētu būt tādā situācijā, kad tu skaties [uz pretinieku triumfu]. Saproti, ka nākamreiz jāstrādā vēl smagāk, lai būtu viņu vietā un lai varētu izbaudīt uzvaru un svētkus vēl labāk,” par emocijām pēc finālsvilpes stāsta basketbolists.

“Spēles sākumā brīvie metieni nekrita, taisījām kļūdas un likās, ka tās ir no tādas nervozitātes. Iepriekš nekad neesam spēlējuši finālā, bija nedaudz jāuzkarst, jāsajūt tā spēle. Kad jau Ojārs [Bērziņš] iemeta trīnīti, tad sajūtām, ka sākām spēlēt drošāk. Pārdegšana, mandriks, tā ir daļa no sporta. Ja tev tā nav, tad kaut kas nav kārtībā. Katru dienu Liepājā nenotiek šāds šovs, tik daudz cilvēku sen nav bijis. Tā ir sporta burvība – satraukums pirms mača, bet kad dodies laukumā, tas pāriet,” uzsver Birkāns.

“Pirms tam tikai vienu reizi Liepājā biju redzējis, ka izvilkta otrā tribīne, bet tagad ieraudzīju, ka to var arī aizpildīt. Tas bija nereālas sajūtas, to pašu varu pateikt arī par to, kad visi dziedāja Latvijas himnu,” gaisotni komentē “Liepājas” kapteinis. “Ir sarežģīti sadzirdēt partneru un treneru teikto, kad ir liels troksnis. Tomēr kopā spēlējam jau ilgi, laukumā saprotamies, cenšamies komunicēt ar zīmēm, bļaujam, cik skaļi tas ir iespējams un citos veidos padodam informāciju viens otram. Tā tas vienkārši ir,” saka basketbolists.

“Trešajā ceturtdaļā vēl spēlējām kaut cik labi, bet ceturtajā gan pazaudējām to spēles pavedienu. Spēles rezultāts neataino to, kāda tā bija. Laukumā bija liela cīņa, mums bija labi metieni. Būtu iemetuši, arī cīņa sanāktu sīvāka. Viņiem tieši otrādi – iemeta, un domāju, ka arī veiksme bija rīdzinieku pusē,” viedokli pauda 25 gadus vecais spēlētājs.

“Iepriekš nekad nebiju uzaicināts uz pieaugušo izlasi. Esmu patīkami satraukts un pagodināts, es to iespēju tiešām novērtēju. Priecīgs, ka arī mans darbs tiek novērtēts, un tad jau redzēs,” par iekļaušanu izlases paplašinātajā sarakstā izteicās Birkāns.

Pagaidām neviens nav komentējis

Pieslēgties

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām