Izveidota “Barbie” lelle par godu igaunietei Sildaru

26/05/2022 14:14
Kellija Sildaru

ASV kompānija “Mattel” izveidojusi lelli “Barbie” par godu Igaunijas frīstaila slēpotājai Kellijai Sildaru. “Kelly Barbie” tika prezentēta trešdien Igaunijas prezidenta pilī, un tādējādi 20 gadus vecā Sildaru kļuvusi par pirmo Igaunijas pārstāvi, kas iemūžināta ikoniskajā lellē.

Lelle izveidota 2018.gadā prezentētajā iniciatīvā “Dream Gap Project”, kuras mērķis ir veicināt meiteņu pašpārliecību, izmantojot pozitīvus paraugus. Bārbijas Kellijas veidošana sākusies pagājušā gada pavasarī, bet tā kavējās Covid-19 pandēmijas dēļ.

Sildaru Igaunijas sabiedriskajai televīzijai stāstīja, ka lelles veidošanas process atsākās rudenī, kad viņa savās mājās uzvilka slēpošanas tērpu, paņēma slēpes un nofotografējās. “Mattel” darbinieki lelli izveidojuši pēc šī attēla. 1,56 metrus garā slēpotāja stāstīja, ka sarunās ar “Mattel” ir minējusi savus ķermeņa parametrus, tomēr nav droša, ka tie ņemti vērā, veidojot lelli.

“Ja tā ir “Barbie”, tad arī ar nereāliem parametriem, tā joprojām ir “Barbie”,” teica sportiste, atzīstot, ka nav domājusi par kritiku “Barbie”, ka tās lelles veido nepareizus priekšstatus meitenēm par skaistuma ideāliem. “Ja viņai ir manas drēbes, tā ir mana “Barbie”,” sacīja Sildaru. “Kelly Barbie” nebūs pieejama mazumtirdzniecībā, un “Dream Gap Project” izgatavotās lelles ir unikālas. Sildaru stāstīja, ka sākotnēji viņas lelle atradīsies pie viņas mājās, bet pēc tam tā piedalīsies izstādēs.

Sportiste piebilda, ka “Mattel” ir noslēguši līgumus arī ar viņas sponsoriem “Faction”, “Red Bull”, “Roxy” un citiem, lai lelles apģērbs un aksesuāri būtu identiski Igaunijas slēpotājai. Tallinā dzimusī Sildaru ir Igaunijas vēsturē pirmā pasaules čempione frīstaila slēpošanā, “X Games” zelta medaļas ieguvēja, olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvēja un seškārtēja pasaules junioru čempione. Viņa ir visu laiku jaunākā “X Games” uzvarētāja.

Iniciatīvā “Dream Gap Project” “Barbie” lellēs tiek iemūžināti izcilu sieviešu dzīvesstāsti, lai iedvesmotu meitenes, ka viņas var izdarīt un sasniegt jebko. Iniciatīvā “Barbie” lelles izveidotas arī Japānas tenisistei Naomi Osakai, Polijas vesera metējai Anitai Vlodarčikai un daudzām citām sievietēm.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Gorans Dragičs
12/08/2022 22:34

Slovēnija un Turcija sarīko šovu pārbaudes spēlē, Dragičs pagarinājumā atnes uzvaru slovēņiem (VIDEO)

Šovakar vairākas Eiropas basketbola izlases aizvadījušas pārbaudes spēles, gatavojoties PK kvalifikācijas mačiem un “Eurobasket” cīņām. Aizraujošu cīņu parādīja Slovēnija un Turcija, kur spēle noslēdzās ar rezultātu 104:103, slovēņiem uzvarot papildlaikā….

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām