Ja NBA atcels sezonu, Lebrons par katru neaizvadīto spēli zaudēs gandrīz pusmiljonu dolāru

Domantas Sabonis un Lebrons Džeimss, sportazinas.com
Domantas Sabonis un Lebrons Džeimss | Foto: AP Photo/Michael Conroy

Gadījumā, ja Nacionālās basketbola asociācijas () sezona tomēr netiks atsākta, līgas basketbolisti, kuru vidū arī Losandželosas “Lakers” spīdeklis , nevarēs rēķināties ar nopietnām naudas summām.

“Clutch Points” žurnālists Ašišs Maturs saskaitījis, ka katra neaizvadītā spēle “izmaksās” Lebronam ap 400 tūkstošiem dolāru (ap 370 tūkstošiem eiro).

2018. gada vasarā Džeimss noslēdza četru gadu līgumu ar “Lakers” par 153,5 miljoniem dolāru (ap 142 miljoniem eiro). Amerikāņa alga par vienu sezonu ir ap 37,4 miljoniem dolāru (ap 34,6 miljoniem eiro) par vienu sezonu, taču tas ir aktuāli tad, ja mači tiek aizvadīti.

Ja spēles tiek atceltas, tad par katru maču no algas var tikt ieturēts 1,1%. Tiek atzīmēts, ka Džeimsam un dažiem citiem basketbolistiem ir īpašs līgums. Parasti savu pēdējo algu spēlētāji saņem jau pēc sezonas – 1. novembrī, taču Lebrons naudu saņem ātrāk. Tajā paša laikā zvaigznes kontraktā ir rakstīts, ka, ja rodas atšķirība starp aizvadīto spēļu skaitu un to maču skaitu, par kuriem viņam ir samaksāts, amerikānim nekavējoties jāatgriež starpība “Lakers” vienībai.

Šosezon Džeimss laukumā gājis 60 mačos, kuros viņš vidēji iemetis 25,7 punktus, izcīnījis 7,9 bumbas zem groziem un atdevis 10,6 piespēles. Ar 49 uzvarām 63 spēlēs “Lakers” ieņem pirmo vietu Rietumos, pagaidām Losandželosas vienība ir vienīgā savā konferencē, kas garantējusi sev dalību izslēgšanas turnīrā.

Lebrons par piespiedu pauzi: Ķermenis jautāja, ko, pie velna, tu dari?

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par