Jakam desmitais punkts, Bukarta vārti neglābj “Admiral” no zaudējuma

15/10/2021 19:24
Jānis Jaks

Šovakar latviešu aizsarga Jāņa Jaka pārstāvētā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība “Sochi” ar 2:4 zaudēja Čeļabinskas “Traktor”.

Lai arī Soču komanda jau sestajā minūtē nonāca iedzinējos pēc Tomaša Hikas vārtu guvuma, tai diezgan ātri izdevās lauzt spēles gaitu. Par “Sochi” otro vārtu līdzautoru kļuva Jaks, kurš izdarīja uzmetienu vārtu virzienā, ripu tajos pāradresējot Ņikitam Feoktistovam.

Noturēt pārsvaru pret vienu no Austrumu konferences komandā Soču klubam neizdevās – 46. minūtē Hika panāca 2:2, bet divarpus minūtes pirms sirēnas Temu Pulkinens izvirzīja “Traktor” vadībā. Šī epizode tik sadusmoja “Sochi” galveno treneri Andreju Nazarovu, ka savu attieksmi pret ielaistiem vārtiem viņš demonstrēja ar mesto pudeli uz soliņa. Arī šāda motivācija nenostrādāja – Ņikita Tertišnijs iemeta ripu jau tukšos vārtos – 2:4.

Jaks laukumā pavadīja 21 minūti un 43 sekundes. Latvietis izdarīja divus metienus pa vārtiem, kā arī bloķēja vienu pretinieku metienu. Aizsargs atzīmējās ar rezultatīvo piespēli, pēc 19 spēlēm viņam desmit (3+7) punkti.

Ar 12 punktiem 19 mačos “Sochi” ir Rietumu konferences vājākā komanda.

Savukārt Riharda Bukarta pārstāvētā Vladivostokas “Admiral” izbraukumā ar 1:2 zaudēja Maskavas CSKA. Vienīgos vārtus Tālo Austrumu komandas labā guva tieši latviešu uzbrucējs, kurš nospēlēja 16 minūtes un 35 sekundes, izdarīja vienu metienu un pielietoja divus spēka paņēmienus. Bukartam tas bija piektais vārtu guvums šosezon, viņa kontā arī divas piespēles 11 mačos.

Tikmēr Jekaterinburgas “Avtomobilist” papildlaikā ar 4:3 pieveica Ufas “Salavat Yulaev”. Mājinieku komandā ar 2+1 atzīmējās Stefans da Kosta, kurš arī iemeta uzvaras vārtus. Trīs punkti arī Džesijam Blekeram. Vēl Ņižņijnovgorodas “Torpedo” ar Sandi Ozoliņu treneru kolektīvā papildlaikā pieveica Habarovskas “Amur” ar 2:1, Pekinas “Kunlun Red Star” pēcspēles metienu sērijā ar 1:2 piekāpās Nursultanas “Barys”, bet Helsinku “Jokerit” overtaimā apspēlēja Sanktpēterburgas SKA – 5:4. Pirmo maču pēc atgriešanas Krievijā aizvadīja Ņikita Gusevs, kurš nopelnīja negatīvu lietderību -1.