Jaks sarūpē šovu un izrauj uzvaru latviešu derbijā Čehijā, Daugaviņš un Indrašis precīzi Vācijā

19/02/2023 20:57
Jānis Jaks

Čehija

Šodien Čehijas hokeja ekstralīgā izcilu sniegumu demonstrēja Jānis Jaks, palīdzot viņa, Ralfa Freiberga un Kristapa Zīles pārstāvētajai Litvīnovas “Verva” ar 4:3 papildlaikā pieveikt Tršinecas “Ocelari” ar Kārli Čuksti ierindā.

Par mača varoni kļuva tieši Jaks. Viņš papildlaikā pēc lieliskas izspēles guva uzvaru nesošos vārtus. Ar precīzu metienu Jaks izcēlās arī trešajā periodā, tobrīd panākot 3:2. Kopumā mačā viņš 19 minūtēs un piecās sekundēs izdarīja četrus metienus un bloķēja vienu pretinieka “šāvienu”. Tršinecas vienību no zaudējuma neglāba Čukstes rezultativitāte – viņš asistēja komandas otrajā golā.

Zīlem starp visiem “Verva” spēlētājiem otrais lielākais spēles laiks (22 minūtes un 58 sekundes), kā arī augstākais rādītājs bloķētājos metienos (4). Freibergs nespēlēja daudz (deviņas minūtes un 12 sekundes), taču viņš laukumā bija divos “Ocerlari” vārtu guvumos un nopelnīja lietderības koeficientu -2.

Vēl vienā latviešu duelī Českes Budejovices “Motor” ar Mārtiņu Dzierkalu un Kristoferu Binduli sastāvā ar 4:1 pieveica Roberta Bukarta pārstāvēto Vītkovices “Ridera”. Rezultatīvs šajā mačā bija Dzierkals, atdodot rezultatīvu piespēli.

Citā spēlē savu 32. punktu šosezon nopelnīja Uvis Balinskis, sekmējot Liberecas “Bili Tygri” panākumu ar 2:1 pret Prāgas “Sparta”. Čehijas līgas rezultatīvākais aizsargs asistēja uzvaru nesošajos vārtos.

Uzvaru arī svinēja Māris Bičevskis un “Mlada Boleslav”, kas izbraukumā ar 4:1 pārspēja Brno “Kometa”. Pašam Bičevskim gan ne tas veiksmīgākais mačs – viņš uzvarēja tikai 3 no 11 iemetieniem un ar punktiem neatzīmējās.

Vācija

Miks Indrašis Vācijas hokeja līgas (DEL) spēlē izcēlās ar gūtiem vārtiem Švenningenes “Wild Wings” uzvarā, kamēr citā mačā Kaspars Daugaviņš atzīmējās ar precīzu metienu Izerlonas “Roosters” zaudējumā.

“Wild Wings” viesos ar rezultātu 5:3 pārspēja Bītigheimas-Bisingenas “Steelers”. Indrašis guva vārtus spēles 16.minūtē un izlīdzināja rezultātu 1:1.  Viņš šajā mačā kopā uz ledus pavadīja 13 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā uzvarēja vienā no trijiem iemetieniem, divas reizes meta pa pretinieku vārtiem un sakrāja negatīvu lietderības koeficientu -2.

Citā mačā “Roosters” savā laukumā ar rezultātu 1:8  piekāpās Štraubingas “Tigers”. Daugaviņš guva vienīgos mājinieku vārtus spēles 34.minūtē, kad izdevās izmantot vairākumu. Viņš laukumā bija 17 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā uzvarēja divos no četriem iemetieniem, vienu reizi precīzi meta pa pretinieku vārtiem un tika pie negatīva lietderības koeficienta -1.

“Wild Wings” ar 71 punktu 50 cīņās turnīra tabulā ieņem desmito vietu, bet “Roosters” ar 69 punktiem 51 spēlē ierindojas 12.pozīcijā 15 komandu konkurencē.

Slovākija

Slovākijas čempionātā savus astotos vārtus šosezon guva Filips Buncis, sekmējot “Nitra” panākumu ar 3:2 pret Bratislavas “Slovan”. Viņš gan vienīgais no latviešiem izcēlās ar rezultativitāti. Roberts Mamčics un “Nove Zamky” ar 5:4 pārspēja “Spisska Nova Ves”, Mihalovces “Dukla” ar Patriku Zabusovu un Vitāliju Pavlovu, bet bez jaunieguvuma Kristapa Bazeviča ierindā ar 3:2 papildlaikā pieveica “Prestov”, bet latviešu duelī uzvaru svinēja Frenks Razgals un “Poprad”, ar 4:3 gūstot virsroku pār Mārtiņa Karsuma pārstāvēto “Liptovsky Mikulas”.

Austrija

Austrijas atklātajā čempionātā ar mainīgām spēlēja latviešu pārstāvētās komandas. Klāgenfurtes “EC-KAC” bez Riharda Bukarta ar 4:2 pāŗspēja Lincas “Black Wings”, bet Artūra Kuldas pārstāvētā “Villach” ar 1:6 piedzīvoja sakāvi pret “Asiago”.