Jānis Reišulis izcīna sudraba medaļu Eiropas čempionāta EMX85 klasē

19/09/2021 12:15
Jānis Reišulis

Latvijas motokrosa braucējs Jānis Reišulis sestdien Sardīnijā izcīnīja sudraba medaļu Eiropas čempionātā 85 kubikcentimetru (EMX85) klasē. Pirmajā braucienā Reišulis finišēja trešais aiz čeha Mareka Vītešlava un nīderlandieša Lotes van Drunena. Otrajā braucienā Latvijas motosportists uzvarēja, taču Vītešlavs bija otrais, kas viņam deva summā 47 punktus un uzvaru.

Reišulis ar 45 punktiem bija otrais, bet trešo vietu ar 42 punktiem ieņēma van Drunens. Vēl no Latvijas motobraucējiem Markuss Ozoliņš bija 11., Markuss Kokins 14., Jēkabs Kubuliņš 30., bet Emīls Solovjevs ieņēma 34.vietu.

EMX65 klasē uzvaras laurus plūca Igaunijas motosportistu Leoku dzimtas pārstāvis Lukass, kurš pirmajā braucienā uzvarēja, bet otrajā bija otrais, summā iekrājot 47 punktus. Otro vietu ar 45 punktiem ieņēma nīderlandietis Deks van de Brēks, bet trešais ar 42 punktiem bija soms Viktors Lepele. No latviešiem Toms Dankerts finišēja desmitais, bet Denijs Bogdanovs ieņēma 35.vietu.

Eiropas čempionāta finālā motokrosā startēja katras zonas astoņi labākie braucēji no MX65 un MX85 klasēm. Eiropas čempionāts ir sadalīts četrās zonās – Dienvidaustrumu, Dienvidrietumu, Ziemeļrietumu un Ziemeļaustrumu. Latvijas jaunie motosportisti startēja Ziemeļaustrumu zonā, kur piedalījās sacensībās Ukrainā, Polijā, Lietuvā un Igaunijā.