Jaunzēlandes regbisti apspēlē Velsu un izcīna PK bronzu

01/11/2019 13:05

Titulētā Jaunzēlandes regbija izlase piektdien Japānas galvaspilsētā Tokijā pārliecinoši uzvarēja Velsas valstsvienību, izcīnot bronzas godalgas Pasaules kausa (PK) izcīņā.

Jaunzēlandes izlase bronzas mačā ar rezultātu 40:17 (28:10) uzvarēja Velsu.

Uzvarētāju rindās ar 15 punktiem bija Ričijs Monga, bet Bens Smits izcēlās ar desmit punktiem. Velsas izlasē piecus punktus iekrāja Rīss Pačels.

Sestajā minūtē jau pirmo soda sitienu izpildīt varēja Ričijs Monga, tomēr viņa raidījums bija neprecīzs. Jaunzēlandes izlase gan ilgi negaidīja un īsi pēc tam veica savu pirmo piezemējumu. Monga brīdi vēlāk arī iesita realizāciju, panākot 7:0 jaunzēlandiešu labā. 14.minūtē otro piezemējumu ienesa Baudens Berets, bet Velsa sešas minūtes vēlāk pēc ilgstošas cīņas pie laukuma gala līnijas spēja izspēlēt bumbu līdz Helemam Emosam, kurš guva pirmos punktus savas komandas labā.

Realizāciju iesita Pačels, kurš 28.minūtē ar precīzi izpildītu soda sitienu, jaunzēlandiešu pārsvaru samazināja līdz +4 (14:10). Mača 34.minūtē savu pirmo piezemējumu ienesa jaunzēlandietis Smits, kuram šī bija pēdējā spēle valstsvienībā. Spēlētājs vēl vienu piezemējumu veica jau kompensācijas laika otrajā minūtē, kad gar sānu līniju viņš aizskrēja līdz pat laukuma galam, bet viņa komandas biedrs Monga abās reizēs papildināja punktu ražu ar realizācijas punktiem.

Otrā puslaika trešajā minūtē piezemējumu jau veica Raiens Krotijs, bet Monga kārtējo reizi nopelnīja papildus punktus par realizāciju. Vēlāk abas komanda veica vairākas maiņas, kas rezultātu deva Velsas izlasei. 60.minūtē Džošs Edamss ienesa piezemējumu, pēc kā sekoja arī precīza realizācija. Daudzās divcīņas laukuma vidusdaļā mazināja spēles tempu, bet vien trīs minūtes līdz spēles beigām savu pirmo piezemējumu ienesa Monga, kurš minūti vēlāk netrāpīja soda sitienu.

Jaunzēlandiešiem šī ir trešā bronzas godalga PK izcīņā. Zīmīgi, ka savstarpējās spēlēs no 35 dueļiem, 32 reizes uzvarējusi Jaunzēlandes izlase.

Vairākiem spēlētājiem, kā arī Jaunzēlandes izlases trenerim šī bija pēdējā spēle valstsvienībā. Savu karjeru izlasē noslēdza Velsas veterāns Varnes Geitlands, bet Jaunzēlandes izlasē vairs nebūs redzams Smits. Tāpat “all blacks” vairs nevadīs Stīvs Hansens, kurš jau pirms PK paziņoja, ka šīs viņam būs pēdējās sacensības pie valstsvienības stūres.

Sestdien Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) izlase finālā tiksies ar Angliju, kas pusfinālā pārsteidza Jaunzēlandi.

Pasaules kausa izcīņa regbijā norisināsies līdz 2.novembrim, par prestižo trofeju cīnoties planētas 20 spēcīgākajām izlasēm. Turnīra mačus tiešraidē translē Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

No astoņām Pasaules kausa izcīņām trijās uzvarējusi Jaunzēlande, pa diviem tituliem ir Austrālijai un Dienvidāfrikas Republikai, bet viena trofeja ir Anglijai.

Pirms četriem gadiem turnīrs notika Anglijā, kur finālā Jaunzēlande ar 34:17 pārspēja Austrāliju.

Kāda no Āzijas valstīm Pasaules kausu regbijā uzņem pirmo reizi vēsturē, bet pēc četriem gadiem turnīrs notiks Francijā.