“Jēkabpils” uzvar studentus un tiek pie pirmās uzvaras LBL

22/10/2017 20:09

Pie pirmās uzvaras “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas jaunajā sezonā šodien tika “Jēkabpils” basketbolisti, kas viesos ar 76:59 pieveica “Latvijas Universitāti”.

Kā vēstīts BK “Jēkabpils” mājas lapā, viesi pirmajās piecās cīņas minūtēs guva vien divus punktus, savukārt studenti savu pirmo sezonas mājas spēli iesāka pārliecinošāk un pretī lika sešus. Otra ceturtdaļas puse jēkabpiliešiem izvērtās rezultatīvāka. “Lūši” trīs ar pusi minūtēs veica četrpadsmit punktu izrāvienu, tajā skaitā pa tālmetienam trāpīja Edijs Stiebriņš un Kristaps Kanbergs, bet Artūrs Vītiņš guva sešus punktus no groza apakšas. Mājinieki līdz ceturtdaļas izskaņai tā arī palika “sausā”, un rezultāts pēc nospēlētām 10 minūtēm vēstīja 18:8 viesu labā.

Tāpat jēkabpilieši turpināja arī otru ceturtdaļu. Pirmajās divās minūtēs Rūdolfa Rozīša vadītā komanda guva vēl septiņus bezatbildes punktus, panākot nu jau 21:0 izrāvienu (rezultāts – 25:8). Otrajā ceturtdaļā studenti guva 10 punktus, bet jēkabpilieši – 23, tādejādi viesi palielināja savu pārsvaru līdz 25 punktiem – 41:18.

Trešā ceturtdaļa iesākās ar  pirmo precīzo “LU” tālmetienu, kas aizsāka septiņu bezatbildes punktu birumu jēkabpiliešu grozā (41:25). Divu punktu atbildi sniedza Renārs Magone, bet pēc tam sekoja vēl četri punkti (29:43). Te nu “lūšu” galvenais treneris bija spiests sasaukt savus vīrus uz sapulci. Tas gan tūlītēju rezultātu nedeva, jo mājinieki turpināja deldēt rezultāta starpību un pietuvojās līdz pat viena tālmetiena attālumam – 48:45. Līdz ceturtdaļas noslēgumam ar Štelmahera “trejaci” “lūšiem” izdevās atjaunot septiņu punktu pārsvaru (54:47).

Pēc pēdējā ceturtdaļā nospēlētām divām ar pusi minūtēm ar savu nākamo – šajā spēlē jau ceturto tālmetienu Štelmahers panāca “lūšiem” desmit punktu pārsvaru (61:51), vēl pa diviem punktiem pievienoja Toms Upe un no soda metienu līnijas – Renārs Magone un nu jau “lūšiem” cerīgs +14. Studenti tuvāk par deviņiem punktierm vairs netika un jēkabpiliešiem izdevās nosargāt uzvaru ar rezultātu 76:59.

Rezultatīvākais ar 24 punktiem un septiņām bumbām zem groziem bija bijušas studentu komandas kapteinis Renārs Magone, 14 punktus, tajā skaitā četrus tālmetienus guva Edgars Štelmahers. Pa 12 punktiem “Jēkabpils” komandas kontam pievienoja Kristaps Kanbergs un Artūrs Vītiņš.