Jelgavas volejbolistes astoņu cilvēku sastāvā piedzīvo zaudējumu Kauņā

03/10/2021 21:03
Jelgavas volejbolistes

“Rīgas Stradiņa Universitāte”/”Minusas Volejbola skola” (RSU/MVS) komanda svētdien izcīnīja punktu “Optibet” Baltijas sieviešu volejbola līgas spēlē Alītā, zaudējot piecos setos, ziņo sacensību organizatori.

RSU/MVS izbraukumā ar 2-3 (27:29, 25:14, 25:17, 23:25, 11:15) atzina Alītas “Prekyba-Parama” pārākumu. Pirmajā setā mājinieces panāca 16:9 vadību, taču Rīgas volejbolistes atspēlējās un pat ieguva divas setbumbas, taču setu uzvarēja mājinieces – 29:27. Divus nākamos setus pārliecinoši uzvarēja rīdzinieces 25:14 un 25:17. Tomēr pēdējos divos setos uzvarēja Alītas volejbolistes – 25:23 un 15:11, svinot panākumu arī visā spēlē.

Latvijas komandā 19 punktus guva Anija Jurdža, piecus no punktiem sakrādama ar servi. 18 punktus, no kuriem trīs – blokā, guva Megija Dambrehte. 14 punkti Annai Rītai, kurai arī trīs bloki, 13 punkti – Agijai Ankevicai, kuras kontā četras netveramas serves, bet 11 punktus sakrāja Evelīna Rutkovska, četrus no tiem gūdama blokā. Pretiniecēm rezultatīvākā ar 19 punktiem, no kuriem pieci tika gūti ar servi, bija Anastasija Žestkova.

Pēc spēles RSU/MVS komandas galvenā trenere Inguna Minusa minēja trīs lietas, kas noveda pie sakāves, – muļķīgas kļūdas, nekoncentrēšanās un pāragra sapriecāšanās. Viņa stāsta, ka pirmais sets vairāk bija kā iesildīšanās, kam tā nevajadzētu būt. Aktīvam iesildīšanās procesam vajadzētu notikt pirms spēles sākuma. Otrajā un trešajā setā komanda nospēlēja ļoti labi un sapriecājās par vieglo uzvaru, sacensību rīkotāji citē treneri.

Minusa saka, ka brīdī, kad rezultāts jau “dega zem kājām”, spēlētājām sākas panika, un bija grūti savākties. Komandas sastāvs ir ļoti jauns, un komanda vēl nav paslējusi saspēlēties, it īpaši pēc pusotra gada pauzes Covid-19 epidēmijas dēļ. Tāpat komandā ir spēlētājas, kurām šī bija debija šāda ranga sacensībās.

Citā spēlē “Jelgava” Kauņā ar 1:3 (25:19, 22:25, 19, 25, 19:25) piekāpās “Kaunas-VDU” vienībai. “Jelgavas” komandas galvenais treneris Aldis Bērziņš skaidroja, ka spēles rezultātu ietekmēja nogurums pēc sestdienas spēles, kā arī “īsais” komandas sastāvs. Uz Lietuvu aizbrauca vien astoņas volejbolistes, tādēļ nebija pietiekami maiņu, kuras varētu palīdzēt atgūt spēkus. Lai gan komanda, pēc trenera domām, spēlēja labi, pretinieces izrādījušās pārākas aizsardzībā. Arī serves jelgavniecēm padevās labi, mājiniecēm bieži kļūdoties, taču vēlāk panākumi bija pilnīgi pretēji.

Pirmo spēli šīs sezonas sacensībās aizvadīja “Daugavpils Universitāte”/”MiLATss”, kas Jonavā ar 0-3 (11:25, 19:25, 19:25) piekāpās “Aušrine-KKSC” vienībai. Pirmo setu pārliecinoši zaudējušas, daugavpilietes otro sāka ar 6:0 vadību, taču pēc 15:13 tika zaudēti deviņi punkti pēc kārtas. Savukārt trešais sets noritēja ar nelielu mājinieču pārsvaru, lielāku pārsvaru panākot vien spēles beigās.

Daugavpils komandas labā sešus punktus guva Dagmāra Helēna Laurecka, pa pieciem – Iveta Alehina un Līva Ēbere. Arī Daugavpils komandas galvenā trenere Žanna Žanegina pēc spēles teica, ka komandas sastāvs šoreiz ir bijis  vien astoņi cilvēki. Uz spēli nevarēja ierasties trīs pamatsastāva spēlētājas – “libero”, kā arī trešās un ceturtās zonas spēlētājas. Tomēr trenere uzsver, ka ar esošo sastāvu komanda nospēlēja visai labi un ar pilnu sastāvu jau varētu domāt par rezultātu.

Baltijas līgā šosezon spēlēs piecas Igaunijas, četras Latvijas un trīs Lietuvas komandas. Latviju šajā Baltijas līgas sezonā pārstāv “Rīgas Volejbola skola”/”Latvijas Universitāte” (RVS/LU), “Rīgas Stradiņa Universitāte”/”Minusas Volejbola skola” (RSU/MVS), “Jelgava” un “Daugavpils Universitāte”/”MiLATss”.

Iepriekšējā sezonā par čempionēm tika kronētas Tallinas “TalTech”/”Tradehouse” volejbolistes, kuras finālā ar 3-0 pārspēja RVS/LU. Savukārt Latvijas čempionātā uzvarēja “Jelgavas” komanda.