Jonasam 14. vieta Beļģijas “Grand Prix” kvalifikācijā

03/08/2019 22:53

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass no “Rockstar Energy Husqvarna” komandas sestdien ieņēma 14.vietu sezonas 14.posma – Beļģijas “Grand Prix” – kvalifikācijā prestižākajā MXGP klasē.

Atlases braucienā ātrākais bija brits Makss Enstijs, kuram nedaudz vairāk kā četras sekundes zaudēja slovēnis Tims Gajsers, kamēr trešais bija francūzis Romēns Fevrs.

Jonass kvalifikācijas sākumā bija pie pirmā desmita, vēlāk atkrita uz 16.pozīciju, taču, tuvojoties beigām, divas vietas atguva.

Sacensību braucieni notiks svētdien.

Traumu dēļ MXGP klasē aizvien vēl nestartē KTM rūpnīcas komandas līderi Džefrijs Herlingss no Nīderlandes un itālis Antonio Kairoli.

MXGP klasē pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ir Gajsers, kurš iekrājis 582 punktus, bet otrais ar 405 punktiem ir šveicietis Žeremijs Sīvers, kuram ar 379 punktiem seko francūzis Gotjē Polēns. Tikmēr Jonass ar 297 punktiem atrodas devītajā pozīcijā.

Jonasam šī ir debijas sezona spēcīgajā MXGP klasē, turklāt aizvadītajā gadā viņš iedzīvojās smagā savainojumā, tāpēc šo sezonu nācās iesākt nedaudz vieglākā režīmā.

Šajā sezonā pasaules čempionātā 19 posmi, no kuriem devītais jūnijā tika aizvadīts Ķegumā, kur Jonass ieņēma 12.vietu.