Jonasam stabils sniegums un septītā vieta Spānijas posmā

24/03/2024 18:09
Nokopēts
Pauls Jonass

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien Spānijā pasaules motokrosa čempionāta otrajā posmā MXGP klasē otrajā braucienā ieņēma septīto vietu, arī posma kopvērtējumā ierindojoties septītajā pozīcijā.

“Standing Construct Honda” braucējs Jonass, kurš sestdien kvalifikācijā ierindojās 11.pozīcijā, svētdien jau brauciena sākumā pakāpās uz septīto pozīciju, taču devītajā aplī viņu apsteidza nīderlandietis Glens Koldenhofs, un latvietis saglabāja astoto vietu līdz pat finišam.

Pirmo vietu izcīnīja spānis Horhe Prado (“GasGas”), kurš par 8,4 sekundēm apsteidza slovēni Timu Gajseru (“Honda”), bet labāko trijnieku, atpaliekot nepilnas 11 sekundes, noslēdza Nīderlandes pārstāvis Džefrijs Herlingss (KTM). Jonass finišu sasniedza par 52,6 sekundēm vēlāk nekā uzvarētājs.

Tikmēr otrajā braucienā Jonass pirmajos trīs apļos atradās sestajā pozīcijā, taču pēc tam viņš noslīdēja uz septīto vietu. Apli vēlāk Jonass zaudēja vēl vienu pozīciju un bija astotais.  Tuvojoties brauciena noslēgumam, no sacīkstes izstājās Glens Koldenhofs, kas ļāva Jonasam pakāpties atkal uz septīto vietu, kuru latvietis saglabāja līdz finišam.

Pārliecinošu uzvaru otrajā braucienā izcīnīja spānis Horhe Prado (“GasGas”). Otro vietu, zaudējot 6,133 sekundes, ieņēma slovēnis Tims Gajsers (“Honda”), bet francūzis Romēns Fevrs (“Kawasaki”) piekāpās 12,722 sekundes un ierindojās trešajā pozīcijā. Jonass finišā atpalika no uzvarētāja vairāk nekā minūti.

Divu braucienu summā posmā uzvaru svinēja Prado ar izcīnītiem 50 punktiem, otrais ar 44 punktiem bija Gajsers, bet trešo vietu ieņēma Fevrs ar 38 punktiem. Jonasam 27 punkti posma kopvērtējumā deva septīto pozīciju. Pēc pirmajiem diviem posmiem pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 114 punktiem ir Prado, otro vietu ar 104 punktiem ieņem Gajsers, kamēr labāko trijnieku ar 92 punktiem noslēdz Fevrs. Jonass ar 73 punktiem atrodas piektajā pozīcijā.

Iepriekšējā sezonā kopvērtējumā uzvarēja spānis Prado, aiz sevis atstājot Romēnu Fevru un šveicieti Žeremī Sīveru, bet Jonass ar vairākiem savainojumiem ierindojās 19.vietā.

Spānijas MXGP kopvērtējums

 

 

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām