Jonass ārpus desmitnieka Zviedrijas “Grand Prix” posmā

07/08/2022 19:32
Pauls Jonass

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien ieņēma 12.vietu pasaules čempionāta 15.posma – Zviedrijas “Grand Prix” – prestižākās MXGP klases sacensībās.

Sestdien kvalifikācijā Jonass, kurs šosezon pārstāv “Husqvarna” rūpnīcas komandu, piedzīvoja kritienu un samierinājās ar 22.vietu. Svētdien pirmajā braucienā latvietis sākumā nostabilizējās pirmā desmit beigās un finišēja septītajā pozīcijā.

Pirmajā braucienā visu trijnieku aizņēma “Yamaha” braucēji – pirmais finišēja francūzis Maksims Reno, kuram sekoja šveicietis Žeremī Sīvers un nīderlandietis Glens Koldenhofs. Otrā brauciena starts Jonasam nebija veiksmīgs un pirmo apli viņš noslēdza trešā desmita beigās. Neveiksmīgi brauciens izvērtās arī Reno, kurš vienā no pirmajiem tramplīniem krita un bija spiests izstāties.

Jonass brauciena gaitā aizcīnījās līdz 16.vietai. Uzvaru izcīnīja Sīvers, otrais bija slovēnis Tims Gajsers, bet trešais – francūzis Romēns Fevrs. Posmā ar 47 punktiem uzvarēja Sīvers, otro vietu ar 40 punktiem ieņēma Gajsers, bet trešais ar 36 punktiem bija Koldenhofs. Jonasam 19 punkti deva 12.pozīciju. Kopvērtējumā pēc 15 posmiem pārliecinošs līderis ar 645 punktiem ir Gajsers, 530 punkti ir Zīveram, bet trešo vietu ar 496 punktiem ieņem spānis Horhe Prado. Jonass ticis pie 306 punktiem un ieņem devīto pozīciju.

Šosezon pasaules čempionātā paredzēti 18 posmi.