Jonass ārpus labāko desmitnieka PČ posma kvalifikācijā

Pauls Jonass, sportazinas.com
Pauls Jonass Foto: MotocrossNews

Latvijas vadošais motokrosa braucējs no “Rockstar Energy Husqvarna” komandas sestdien Nīderlandē ieņēma 16. vietu pasaules čempionāta otrā posma kvalifikācijā prestižākajā klasē.

Uzvaru kvalifikācijā itālis Antonio Kairoli, kurš iepriekšējos gadus bija Jonasa komandas biedrs KTM rūpnīcas vienībā. Kairoli 12 apļus veica 24 minūtēs un 19 sekundēs, bet četrarpus sekundes lēnāks bija ar “Honda” motociklu startējošais slovēnis Tims Gajsers.

Jonass no Kairoli atpalika vairāk nekā minūti, kas viņam deva 16.vietu.

Vēl viens Latvijas braucējs Matīss Karro, kurš startē ar “Husqvarna” motociklu, pēc četriem apļiem izstājās un tika klasificēts 34.vietā. Sacensības norisināsies svētdien.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc diviem posmiem līderis ar 97 punktiem ir Karoli, kamēr 89 punktus iekrājis Gajsers. Savukārt Jonass ar 38 punktiem ir 11.pozīcijā.

Jau ziņots, ka Jonass MXGP klasē debitēja ar desmito vietu, bet otrajā posmā bija pozīciju zemāk. Ceļgala traumas dēļ zem lielas jautājuma zīmes bija, vai latvietis vispār sezonu sāks laikus.

Turpat Nīderlandē norisinās Eiropas čempionāta pirmais posms 125 kubikcentimetru klasē (EMX 125), kurā Mairis Pumpurs nekvalificējās pamatsacensībām.

Pašlaik 22 gadus vecais Jonass pēc četru gadu sadarbības ar KTM rūpnīcas komandu pārcēlies uz “Husqvarna” vienību. Vēl 2017.gadā Latvijas sportists kļuva par pasaules čempionu MX2 klasē, bet divreiz viņš kļuva par šīs klases vicečempionu.

Jonasa jaunās komandas “Rockstar Energy Husqvarna” īpašnieks ir slavenais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta somu pilots Kimi Reikenens.

Šajā sezonā pasaules čempionātā 19 posmi, no kuriem desmitais jūnija vidū notiks Ķegumā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par