Jonass otro reizi karjerā izcīna pjedestālu MXGP posmā

25/08/2019 18:56

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass no “Rockstar Energy Husqvarna” komandas svētdien izcīnīja trešo vietu sezonas 16.posmā – Zviedrijas “Grand Prix” – prestižākajā MXGP klasē, otro reizi karjerā kāpjot uz goda pjedestāla.

Jonass pirmajā braucienā bija ceturtais, bet otrajā izcīnīja trešo vietu, kas summā deva 38 punktus un trešo pozīciju.

Uzvaru posmā svinēja nīderlandietis Glens Koldenhofs, kurš tika pie 47 punktiem, bet otrais ar 45 punktiem bija jau čempiontitulu nodrošinājušais slovēnis Tims Gajsers.

Jonass startā nedaudz atpalika un pirmajā aplī bija ceturtais, bet vēlāk atkāpās uz piekto pozīciju, viņu apsteidzot Fevram. Turpinājumā pēc paša kļūdas uz ceturto pozīciju atkrita Gajers, kura vietu vienubrīd apdraudēja Jonass. Turpmākajos apļos kļūdījās arī Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, kurš ne tikai zaudēja savu līderpozīciju, bet arī vēlāk atkāpās aiz Jonasa. Latvieša vieta četriniekā bija gana droša un to viņš nosargāja līdz finišam. Tikmēr pēdējā aplī ritēja sīva cīņa starp Koldenhofu un Fevru, nīderlandietim noturot pāris metru pārsvaru.

Otrajā braucienā Jonass startā bija ceturtais, bet vienubrīd atkāpās uz piekto pozīciju. Tiesa, pēc dažiem apļiem viņš bija jau atkal ceturtais, bet galvenie notikumi risinājās pēdējos apļos. Dažas minūtes pirms finiša par līderi kļuva Gajsers, bet šveicietis Arno Tonuss zaudēja dažas pozīcijas, kamēr Fevrs piedzīvoja smagu kritienu. Tā rezultātā Jonass izvirzījās otrajā vietā nepilnas desmit sekundes aiz Gajsera. Jonass pakāpeniski tuvojās Gajseram, taču bija jāaizstāv arī pozīcija no Koldenhofa, kurš pēdējā aplī latvieti tomēr apdzina.

Traumu dēļ MXGP klasē šosezon vairs nestartēs KTM rūpnīcas komandas braucējs, itālis Antonio Kairoli.

Kopvērtējumā pēc 16.posma vadībā ir titulu nodrošinājušais Gajsers, kuram ir 709 punkti. Otrais ar 511 punktiem ir šveicietis Žeremijs Sīvers, bet trešo vietu ar 468 punktiem ieņem francūzis Gotjē Polēns. Tikmēr Jonass iekrājis 390 punktus, kas ļāvis pakāpties uz septīto pozīciju.

Jau ziņots, ka svētdien savu otro MX2 čempiontitulu pēc kārtas nodrošināja Jonasa bijušais konkurents un komandas biedrs Horhe Prado.

Jonasam šī ir debijas sezona spēcīgajā MXGP klasē, turklāt aizvadītajā gadā viņš iedzīvojās smagā savainojumā, tāpēc šo sezonu nācās iesākt nedaudz vieglākā režīmā.

Šajā sezonā pasaules čempionātā 19 posmi, no kuriem devītais jūnijā tika aizvadīts Ķegumā, kur Jonass ieņēma 12.vietu.

Turpat Zviedrijā šajā nedēļās nogalē norisinājās Eiropas čempionāta 125 kubikcentimetru klasē septītais posms, kurā Mairim Pumpuram neizdevās iekļūt pamatsacensībās.