Jonass izcīna otro vietu Lombardijas “Grand Prix”

25/06/2017 18:04

Pēc uzvaras otrajā braucienā Latvijas šī brīža labākais motokrosa braucējs Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas svētdien izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta 11.posmā – Lombardijas “Grand Prix” – MX2 klasē.

Pirmajā braucienā latvietis bija vien sestais, kamēr otrajā viņš izcīnīja uzvaru. Ar summā iegūtiem 40 punktiem viņš divu braucienu summā izcīnīja otro vietu.

Pirmā brauciena starts otro vietu kvalifikācijā izcīnījušajam Jonasam bija reti neveiksmīgs, jo viņš atkrita uz 12.pozīciju. Tomēr Latvijas sportists sevi varonīgi pierādīja trasē, pakāpeniski kāpjot uz augšu. Pirmā brauciena izskaņā viņš atradās jau ceturtajā vietā un aizvadīja spraigu cīņu ar amerikāni Tomasu Kovingtonu, kurš sestdien uzvarēja kvalifikācijas sacensībās. Pēdējos apļos ar “Husqvarna” motociklu braucošais ASV sportists tomēr apsteidza Jonasu, turklāt pašās beigās latvietis bija spiests zaudēt pozīciju arī Braienam Bogersam no Nīderlandes, tādējādi noslīdot uz sesto pozīciju.

Pirmajā braucienā par uzvarētāju kļuva Jonasa tuvākais sekotājs kopvērtējumā Žeremijs Sīvers no Šveices, kuram sekoja francūzis Benuā Paturels un beļģis Žiljēns Lībers.

Savukārt pēc tam otro braucienu Jonass veica ļoti pārliecinoši. Viņš vadību pārņēma jau pirmajos līkumos, turklāt turpinājumā audzēja savu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Brauciena beigās tas sasniedza jau vairāk nekā desmit sekundes.

Aiz Jonasa otrajā braucienā finišēja Sīvers un Kovingtons.

Tikmēr abu braucienu summā uzvaru izcīnīja Sīvers, kuram sekoja Jonass un Kovingtons.

Pasaules čempionātā kopvērtējumā MX2 klasē pēc 11 posmiem Jonasam ir 454 punkti, ar 416 punktiem seko Sīvers, bet trešais ar 343 punktiem ir dānis Tomass Kjērs Olsens, kurš šajā posmā ierindojās vien devītajā vietā.

Jonass šosezon triumfējis piecos posmos no 11 aizvadītajiem posmiem.

Šajā sezonā pasaules čempionātā paredzēti 19 posmi.

Savukārt Eiropas čempionāta 125 kubikcentimetru klasē latvietis Rainers Žuks pirmajā braucienā bija 24.vietā, bet otrajā – 25.pozīcijā, pie kopvērtējuma punktiem netiekot. Šosezon latvietis pie ieskaites punktiem vēl nav ticis.