Jonass Ķegumā lūkos izcīnīt savu pirmo uzvaru Latvijas “Grand Prix”

13/05/2018 10:27

“Zelta zirga” trasē Ķegumā šodien tiek aizvadītas pasaules čempionāta šīs sezonas septītā posma sacensības motokrosā.

Pasaules čempionāta sacensības tiešraidē savā mājaslapā pārraidīs arī Latvijas Televīzijas (LTV) mājaslapa.

Sacensību noslēdzošā diena sāksies plkst.9.45 ar otro braucienu Eiropas čempionātā 125 kubikcentimetru klasē (EMX125), kur Latviju pārstāvēs Ralfs Edgars Ozoliņš. Sestdien pirmajā braucienā Ozoliņš bija 18.vietā, kamēr uzvaru izcīnīja francūzis Tibo Beninstāns.

Vēlāk plkst.11.30 tiks aizvadīts otrais brauciens EMX250 klasē, Latviju pārstāvot Kārlim Sabulim, Arnoldam Sniķerim un Kristeram Drevinskim. Sestdien pirmajā braucienā Sabulis finišēja desmitais, Sniķers ieņēma 22.vietu, Drevinskis bija 28.pozīcijā, bet uzvaru svinēja francūzis Matiss Boisrāms.

Savukārt plkst.13 sāksies notiks pirmais brauciens MX2 klasē, kur startēs mājinieku favorīts Pauls Jonass. Otrajam braucienam starts paredzēts trīs stundas vēlāk.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē pirmais brauciens sāksies plkst.14, bet otrais paredzēts plkst.17. Šajā klasē Latviju pārstāvēs Matīss Karro.

Kā vēstīts, sestdien kvalifikācijā Jonass un vēl vairāki motobraucēji sākumā krita, kā rezultātā Latvijas sportistam nācās samierināties ar 12.vietu. Tikmēr uzvaru svinēja latvieša komandas biedrs Horhe Prado no Spānijas.

Sezonu Jonass iesāka ar trim pārliecinošām uzvarām, pēc tam sekoja divi ne tik veiksmīgi posmi, bet iepriekšējā etapā viņš atgriezās uz uzvaru takas.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā MX2 klasē līderis ar 266 punktiem ir Jonass, bet otrais ar iekrātiem 246 punktiem ir Prado, kamēr trešais ar 219 punktiem ir dānis Tomass Kjērs Olsens.

Savukārt prestižākajā MXGP klasē uzvaru kvalifikācijā izcīnīja Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss, bet Karro ieņēma 26.vietu. Sākotnēji bija plānots, ka posmā startēs vēl viens pašmāju braucējs Toms Macuks, bet sestdien kvalifikācijā viņš nepiedalījās.

Karro Latvijas posmā piedalās izņēmuma kārtā, jo citos pasaules čempionāta etapos viņš šosezon nestartē.

MXGP klasē kopvērtējuma līderis ir nīderlandietis Herlingss, kurš iekrājis 286 punktus, viņam 23 punktus zaudē itālis Antonio Kairoli, bet trešais ar 212 punktiem ir beļģis Klemāns Desaijs.

Jonass pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.

Līgums par pasaules čempionāta norisi Latvijā ir spēkā līdz 2020.gadam. Lielākais šī gada jaunums ir, ka pirmo reizi 27 gadu laikā sportisti sacīkstes aizvadīs, braucot pretējā virzienā tam, kāds bijis ierasts Ķeguma trasē. Šajā nedēļa nogalē Ķegumā startē apmēram 240 sportisti no vairāk nekā 20 valstīm.

Šajā sezonā tiek aizvadīti 20 posmi.

Pieslēgties

Dienas fokusā

04/03/2021 09:43

Piecas kļūdas, no kurām Skudra varēja izvairīties

Vakar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas “Dinamo” paziņoja par sadarbības izbeigšanu ar latviešu speciālistu Pēteri Skudru. Treneris, kurš Latvijas galvaspilsētā ierādās kā glābējs, bija spiests strādāt diezgan ekstrēmos apstākļos…