Jonass Ķeguma posmā izcīna otro vietu

07/05/2017 14:05
Pauls Jonass, Sportazinas.com

Latviešu motokrosists Pauls Jonass svētdien izcīnīja otro vietu Ķeguma trasē “Zelta zirgs” notiekošā pasaules čempionāta sezonas septītā posma MX2 klasē.

Jonass pirmajā braucienā bija trešais, bet otrajā izcīnīja pirmo vietu, divu braucienu summā ieņemot otro pozīciju. Tikmēr par Ķeguma posma uzvarētāju kļuva dānis Tomass Kjērs Olsens.

Pirmajā braucienā ātrākais startā bija Jonasa komandas biedrs “Red Bull KTM Factory Racing” vienībā Horhe Prado Garsija no Spānijas, kamēr latvietis bija ceturtajā vietā, tomēr ātri vien ielauzās pirmajā trijniekā. Trešajā vietā mājinieks bija vairākus apļus, taču devītajā aplī viņš apsteidza Garsiju un izvirzījās otrajā pozīcijā, kamēr stabils līderis bija sestdien kvalifikācijā uzvarējušais Olsens.

Turpmākajos apļos Jonass aizvadīja spraigu cīņu par otro vietu ar šveicieti Žeremiju Sīveru, kurš Jonasu pirmā brauciena pēdējā aplī tomēr apdzina.

Līdz ar to pirmajā braucienā uzvarēja Olsens, kuram sekoja Sīvers un Jonass.

Savukārt otrā brauciena sākumā startā atkal ātrākais bija Garsija, taču Jonass viņu ātri vien panāca un apsteidza, pārņemot vadību. Tiesa, tas nebija uz ilgu laiku, jo viņu pēc pāris apļiem apsteidza amerikānis Tomass Konvingtons, kurš gan vēlāk piedzīvoja kritienu, zaudēdams līdera godu, turklāt arī viņa ātrums bija krietni mazinājies.

Jaunais līderis Jonass pār tuvākajiem sekotājiem bija ieguvis solīdu pārsvaru, kas viņam bez liekiem uztraukumiem ļāva uzvarēt otro braucienu, kamēr otro vietu izcīnīja Olsens. Tas viņam ļāva uzvarēt arī šī posma kopējā ieskaitē. Tikmēr trešais otrajā braucienā bija brits Konreds Mjūss.

Līdz ar to šī posma summā uzvarēja Olsens, kurš aiz sevis atstāja Jonasu, nīderlandieti Kalvinu Vlānderenu un Garsiju.

Tikmēr otrs Latvijas pārstāvis MX2 klasē Tomass Šileika svētdien pirmajā braucienā līdz finišam netika, bet otrajā viņš nestartēja.

Pasaules čempionātā kopvērtējumā MX2 klasē pēc septiņiem posmiem līderis ar 287 punktiem ir Jonass, kuram ar 245 punktiem seko Sīvers, kurš svētdien otrajā braucienā nesasniedza finišu. Tikmēr pirmo trijnieku ar 235 punktiem noslēdz Olsens.

Kā vēstīts, Jonass sestdien kvalifikācijā izcīnīja trešo vietu, kamēr uzvarēja Olsens, bet Šileika kvalifikācijā ierindojās 32.vietā.

Jonass šosezon piedalījies visos septiņos pasaules čempionāta etapos, 14 braucienos tiekot pie astoņām uzvarām, kas ļauj atrasties kopvērtējuma līderpozīcijā. Pagājušajā nedēļas nogalē viņš bija plānojis startēt Latvijas čempionāta etapā Aizputē, tomēr sportists apslima un uz starta neizgāja.

Vēlāk svētdien Ķegumā tiks noskaidrots uzvarētājs arī prestižākajā MXGP klasē.

Sestdien kvalifikācijā MXGP klasē uzvarēja Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlings no Nīderlandes, bet kopvērtējuma līderis Tims Gajsers palika ceturtais.

Neviens Latvijas pilots pilnu sezonu MXGP klasē neaizvada jau trešo gadu, tomēr pērn vairākos posmos brauca Toms Macuks, bet aizpērn – Dāvis Ivanovs. Iepriekšējo reizi pasaules čempionāta prestižākajā klasē, kas tobrīd vēl saucās MX1, neviens Latvijas pilots uz starta neizgāja 2010.gada sezonā.

Šajā sezonā pasaules čempionātā paredzēti 19 posmi.

Sestdien līdz 2020.gadam tika pagarināts līgums par pasaules čempionāta norisi Latvijā. 2015.gadā posmu pirmoreiz organizēja biedrība “Kristera Serģa motoklubs” un pieckārtējais pasaules čempions motokrosā blakusvāģiem Kristers Serģis.

Pasaules čempionāta posmi Ķegumā tiek rīkoti kopš 2009.gada un šajā nedēļas nogalē notiekošais etaps ir jau astotā reize, kad Latvijā var vērot planētas spēcīgākos motosportistus.