Jonass otrajā braucienā krit neilgi pēc starta un nespēj pacīnīties par vietu uz goda pjedestāla

12/06/2022 18:58
Pauls Jonass

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien izcīnīja sesto vietu pasaules motokrosa čempionāta 11. posma – Vācijas Lielās balvas – sacensībās prestižākajā MXGP klasē. Pirmajā braucienā Jonass bija otrais, bet otrajā neilgi pēc starta krita un ieņēma 13.pozīciju.

Sestdien kvalifikācijā Jonass, kurs šosezon pārstāv “Husqvarna” rūpnīcas komandu, izcīnīja otro vietu, piekāpdamies vien slovēnim Timam Gajseram. Pirmā brauciena startā latvietis noturēja savu otro pozīciju un sekoja Gajseram, kamēr trešajā vietā iekārtojās francūzis Romēns Fevrs, kuru vēlāk apdzina šveicietis Žeremī Sīvers. Pirmais trijnieks līdz finišam palika nemainīgs, spraigākajām cīņām notiekot aiz Sīvera muguras.

Otrajā braucienā startā pirmais aizbrauca Sīvers, kamēr Jonass vienubrīd bija piektais līdz, izvairoties no sadursmes, piedzīvoja kritienu vienā no pagriezieniem un atkāpās uz trešā desmita beigām. Arī otrajā braucienā pirmais trijnieks teju visu sacīksti bija nemainīgs, uzvaru izcīnot Sīveram, kuram sekoja Gajsers un spānis Horhe Prado. Jonass pēc neveiksmes startā pakāpeniski uzlaboja savas pozīcijas un finišēja 13.vietā.

Posmā uzvaru ar 47 punktiem izcīnīja Gajsers, otrais ar 45 punktiem bija Sīvers, bet trešajā vietā ar 34 punktiem bija Prado. Jonasam 30 punkti deva sesto vietu, vienu pozīciju aiz Fevra, kurš šajā nedēļas nogalē atgriezās sacensībās pēc desmit posmu izlaišanas. Kopvērtējumā pēc 11 posmiem pārliecinošs līderis ar 485 punktiem ir Gajsers, 384 punkti ir Sīveram, 366 punkti – Prado, kurš par punktu apsteidz šajā posmā nestartējušo francūzi Maksimu Reno. Jonass sakrājis 250 punktus un saglabā astoto pozīciju.

Šosezon pasaules čempionātā paredzēti 20 posmi.