Jonass Portugāles “Grand Prix” noslēdz piektajā vietā

03/04/2022 20:06
Pauls Jonass

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien izcīnīja piekto vietu pasaules motokrosa čempionāta ceturtā posma – Portugāles “Grand Prix” – prestižākās MXGP klases sacensībās. “Husqvarna” rūpnīcas komandu pārstāvošais Latvijas motosportists pirmajā braucienā bija septītais, bet otrajā piektais.

Jonass, kurš sestdien kvalifikācijas braucienā izcīnīja ceturto vietu, pirmajā braucienā pēc pirmajiem līkumiem ierindojās septītajā vietā, bet pēc tam pakāpās uz piekto pozīciju, kuru spēja saglabāt pusi brauciena, pēc tam atkāpjoties uz sesto vietu.  Pēdējos divos apļos Jonasu sīvā cīņā apdzina spānis Rubens Fernandess. Brauciena sākumā vadībā izvirzījās spānis Horhe Prado, kurš spēja saglabāt pirmo vietu līdz finišam. Otro vietu ieņēma nīderlandietis Braiens Bogerss, bet labāko trijnieku noslēdza Tims Gajsers no Slovēnijas.

Otrajā braucienā Jonass ātri iekārtojās trešajā pozīcijā, kamēr par līderi kļuva Prado, kuram sekoja Gajsers. Slovēnis pakāpeniski tuvojās līderim un, pietuvojoties brauciena vidum, apsteidza Prado. Šādā secībā viņi sasniedza finišu, bet Jonass līdz brauciena beigām piekāpās nīderlandiešiem Glenam Koldenhofam un Bogersam. Posmā ar 47 punktiem uzvarēja Prado, otrais ar 45 punktiem bija Gajsers, bet 40 punktus guva Bogerss. Jonasam 30 punkti deva piekto vietu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 186 punktiem ir Gajsers, 165 punktus iekrājis Prado, bet trešais ar 144 punktiem ir francūzis Maksims Reno, kurš svētdien abos braucienos finišēja 11.vietā. Jonass ar 72 punktiem ir 11.pozīcijā.

Jau ziņots, ka pirmajā posmā Lielbritānijā Jonass nepiedalījās iekaisušu plaukstas locītavas cīpslu operācijas dēļ. Pēc otrā posma, kurā rokai bija atnākušas vaļā šuves, Beļģijā tika veikta vēl viena operācija, bet trešajā posmā – Argentīnas “Grand Prix” – pēc savas pirmās uzvaras kvalifikācijā Jonass ierindojās ceturtajā vietā. 2021.gada čempionātā uzvarēja nīderlandietis Džefrijs Herlingss, aiz sevis atstājot francūzi Romēnu Fevru un slovēni Timu Gajseru. Herlingss pagaidām dziedē traumas un šosezon vēl nav startējis. Latvijas motosportists Jonass, kurš sezonas divos noslēdzošajos posmos nestartēja, sezonu noslēdza astotajā pozīcijā.