Jonass uzvar motokrosa PČ MX2 Šveices posma pirmajā finālbraucienā

19/08/2018 15:16
Pauls Jonass, Sportazinas.com

Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas sestdien Šveicē Frauenfeldas trasē izcīnīja uzvaru pasaules čempionāta (PČ) 16.posma pirmajā finālbraucienā.

Uzvaru pirmajā braucienā izcīnīja Jonass, kamēr viņa komandas biedrs un galvenais konkurents kopvērtējumā Horhe Prado no Spānijas bija otrais, bet trešais palika amerikānis Tomass Kovingtons.

Brauciena sākumā Prado izvirzījās vadībā, kamēr Jonass bija trešais. Kādu laiku viņš turējās šajā pozīcijā, taču spēja pacelties vienu vietu uz augšu. Turpinājumā galvenā cīņa risinājās starp Jonasu un Prado, latvietim galvenokārt esot iedzinējos, tomēr brauciena laikā vienā no līkumiem Jonass prata apsteigt savu komandas biedru un izvirzīties vadībā. Pārsvaru Latvijas sportists noturēja arī līdz brauciena beigām un izcīnīja drošu uzvaru.

Jau ziņots, ka Jonass kvalifikācijā ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Pēc 15 etapiem MX2 klasē vadībā atrodas Prado ar 645 punktiem, kamēr Jonasa kontā ir 617 punkti. Savukārt trešais ar 492 punktiem ir dānis Tomass Kjērs Olsens, kurš pirmajā finālbraucienā ieņēma tikai desmito vietu.

Šosezon aizvadītajos 15 posmos Jonass izcīnījis piecas uzvaras, tomēr pēdējos divos etapos viņš ne atsevišķos braucienos, ne sacensību summā uz goda pjedestāla nebija ticis.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē kvalifikācijā ātrākais bija titulētais itālis Antonio Kairoli, kurš arī brauc KTM komandā, aiz sevis atstājot francūzi Romēnu Fevru, bet trešais palika Klēmāns Desaijs no Beļģijas.

MXGP sezonas kopvērtējumā līderis pēc 15 etapiem ar 683 punktiem ir cits Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, kurš sestdien kvalifikācijā bija sestais.

Tikmēr otro vietu ar 647 punktiem ieņem Kairoli, bet trešais ar 503 punktiem ir Klēmāns Desaijs.

Paralēli pasaules čempionāta kārtējā posma sacensībām Šveicē norisinājās arī Eiropas čempionāta devītais etaps EMX250 klasē, kurā startēja Kārlis Sabulis. Latvijas sportists divu braucienu summā izcīnīja 14.vietu.

Sezonas kopvērtējumā vadībā ar 299 punktiem atrodas francūzis Matī Buaramī, kamēr Sabulis ar 113 punktiem atrodas 13.pozīcijā. Tikmēr vēl viens latvietis Tomass Šileika, kurš startējis tikai trīs etapos, ar 35 punktiem ir 28.pozīcijā.

Jonass pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot jaunu ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.

Pirms tam pasaules čempionātos motokrosā latvieši titulus bija izcīnījuši vien blakusvāģu sacensībās, kur savulaik dominēja Kristers Serģis un Artis Rasmanis, kuriem izdevās piecas reizes kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tāpat blakusvāģu sacensībās trīskārtējs planētas čempions ir kantētājs Kaspars Stupelis, bet reizi pie zelta tika arī Kaspars Liepiņš.

Par vicečempionu pērn kļuva Šveices motosportists Žeremijs Sīvers, bet trešais bija Olsens. Sīvers šajā sezonā startē jau prestižākajā MXGP klasē.

Jonass pērn triumfēja sešos posmos un bija labākais 14 braucienos. Pirms tam latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions, bet aizpērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē.